Mateusz Morawiecki

Do tej pory głośno było o wpadkach, które notorycznie w ostatnim czasie notował Andrzej Duda. Tym razem, z przymrużeniem oka można stwierdzić, że „pozazdrościł” mu Mateusz Morawiecki. Premier Rzeczypospolitej Polskiej zanotował gigantyczną wpadkę w liście gratulacyjnym. 

Ta wpadka Mateusza Morawieckiego nie przeszła bez echa

Mateusz Morawiecki wystosował list gratulacyjny dla nowego biskupa. Problem jednak w tym, że Premier Rzeczypospolitej Polskiej pomylił Włocławek z… Wrocławiem. W ostrych słowach taką wpadkę Morawieckiego skomentował prezydent miasta. Możecie je przeczytać poniżej.

„W sobotę 19 czerwca odbył się ingres nowego biskupa diecezji włocławskiej Krzysztofa Wętkowskiego. W uroczystości wzięło udział wielu ważnych gości. Duchowny otrzymał także listy gratulacyjne z całej Polski.” – czytamy w portalu o2.pl.

Wśród listów znalazły się także te, od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy czy Premiera Mateusza Morawieckiego. Zostały opublikowane na oficjalnej strony diecezji. Szybko jednak zauważono, olbrzymią gafę, którą popełnił Mateusz Morawiecki.

„Mateusz Morawiecki popełnił spory błąd. Jako adresata wskazał bowiem „Biskupa Ordynariusza Diecezji Wrocławskiej”.” – informuje o2.pl.

Obok tej wpadki obojętnie nie przeszedł prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski. „Ostatnio witaliśmy nowego mieszkańca Włocławka, biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, który otrzymał gratulacje od nie kogo innego, jak od premiera Rzeczypospolitej Polskiej, który składał życzenia i gratulacje biskupowi wrocławskiemu. To świadczy o Państwie. Jest to fakt zapisany. Chciałbym, żeby to był fejk news, bo mi też jest po prostu wstyd” – skomentował włodarz, cytowany przez stronę Dzień Dobry Włocławek.

To już nie pierwsza tak poważna wpadka polityków związanych z rządem czy Prawem i Sprawiedliwością. Przytoczyć można chociażby tutaj wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych, Witolda Waszczykowskiego. Szef polskiej dyplomacji „odkrył” nowe państwo o nazwie San Escobar. Szybko stało się to powodem do licznych memów. Kto wie, czy podobnie nie będzie także w przypadku wpadki Mateusza Morawieckiego. Jak na razie są salwy śmiechu, ale internauci nie wybaczają.

źródło: o2.pl, Dzień Dobry Włocławek, mat. prasowe

  1. Masz własny dom lub mieszkanie? Od 1 lipca w życie wejdzie poważna zmiana przepisów
  2. Prawie 10 000 zł dla każdego? Kaczyński złożył olbrzymią obietnicę
  3. Szpital w ogniu krytyki. Odesłana do domu pacjentka, zmarła kilka godzin później

Zobacz również: