Unia europejska raport o praworządności

W zbliżający się weekend 18-20 czerwca 2021 roku ogrom dużych banków nie będzie działać. Klienci poszczególnych banków zostali powiadomieni. Sprawdź czy ciebie coś nie ominęło.

W których bankach ogłoszono przerwy techniczne? U części z nich przerwy będą naprawdę krótkie lub będą się odbywały w późnych godzinach wieczornych. W innych jednak możemy napotkać większe problemy. Sprawdź czy Ty będziesz miał ograniczony dostęp swoich środków a ten weekend.

O których bankach mowa?

Ogłoszeń od dużych banków pojawiło się aż siedem. Mowa o bankowości internetowej, utrudnieniach w płatnościach kartą czy blikiem. Wszystkie te banki w nadchodzący weekend ogłosiły przerwy techniczne – jednak w różnych godzinach.

Bank Pekao

Klienci Banku Pekao napotkają przerwy techniczne przez cały weekend. W sobotę (19 czerwca) w godzinach 12.00 – 21.00 nie będzie można składać dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji Pekao24Makler i platformie eTrader Pekao. Natomiast w niedzielę (20 czerwca) od godz. 3.00 do 5.00 nie będzie można skorzystać z aplikacji PeoPay oraz płacić kartami debetowymi.

mBank

Klienci mBanku muszą przygotować się na przerwy techniczne w niedzielę (20 czerwca 2021). Zostały one zaplanowane przez instytucję od godz. 2:00 do 10:00. W tym czasie nie będzie można wykonywać płatności kartami, wypłacać gotówki z bankomatu i korzystać z wpłatomatów. Natomiast między 2:00 w nocy a 11:45 pojawią się utrudnienia w płatnościach internetowych. W tym czasie niedostępny będzie zarówno serwis transakcyjny, jak i aplikacja mobilna. Dodatkowo od godz. 1.30 do 12.30 w niedzielę (20 czerwca 2021) nie będzie można składać wniosków, ani korzystać z mLinii. Jeśli chodzi o klientów korporacyjnych i z sektora małych oraz średnich przedsiębiorstw to utrudnienia związane z pracami serwisowymi zaplanowane są w niedzielę (20 czerwca 2021) od godz. 2:00 do 10:00.

Santander Bank Polska

Klienci banku Santander już w piątek (18 czerwca 2021) będą mieli problemy z aplikacją mobilną i serwisem bankowości internetowej. Będą one szczególnie odczuwalne od godz. 22:00 do 7:30 w sobotę (19 czerwca 2021). Użytkownicy nie będą mieli możliwości dokonywania płatności BLIK, skorzystania z Kantoru Santander, ani wykonywania przelewów natychmiastowych. Problemy pojawią się również w korzystaniu z Przelewów24.

BNP Paribas Bank Polska

Klienci BNP Paribas Bank Polska już w piątkowy (18 czerwca 2021) wieczór odczują pierwsze utrudnienia wynikające z prac serwisowych. Problemy pojawią się z dostępnością systemów BiznesPl@net, GOmobile Biznes oraz BNP Paribas Connect Host to Host. Odczuwalne będą między godz. 22:00 a 1:00.

PKO Bank Polski i Inteligo

Klienci Banku PKO i Inteligo odczują problemy wywołane pracami serwisowymi banku. W sobotnią (19 czerwca 2021) noc od północy do południa w niedzielę (20 czerwca 2021) pojawi się problem w korzystaniu z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO oraz iPKO Biznes. To jednak nie jedyne utrudnienia. Planowane są także przerwy w działaniu aplikacji iPKO Biznes, funkcji Open Banking. Niedostępne będą również płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. Z informacji przekazanych przez bank wynika, że w ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie jedynie autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty. Warto także zwrócić uwagę na utrudnienia związane z działaniem aplikacji IKO oraz iPKO Biznes mobile. W tym przypadku brak dostępu będzie odczuwalny w niedzielę (20 czerwca 2021) od północy do godz. 6.00. Natomiast pomiędzy godz. 6.00 a 12.00 będzie można jedynie wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych Blikiem.

Bank Millennium

Klienci Banku Millennium będą mieli utrudniony dostęp do korzystania z usług banku w nocy z soboty na niedzielę (19-20 czerwca 2021). W godzinach 1:00 – 1:20 są zaplanowane prace serwisowe. Spowodują one, że niedostępne będą Millenet i aplikacja mobilna.

Bank Pocztowy

Klienci Banku Pocztowego będą mieli utrudnienia w nocy z soboty na niedzielę (19-20 czerwca 2021). Od północy do godz. 4:00 nie możliwe będą płatności kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure. Dodatkowo, między godz. 3.00 a 7.00 nie będzie możliwości przyłączania kart do portfela cyfrowego i wysyłki powiadomień SMS.

źródło: RadioZet.pl

  1. Niecodzienna sytuacja w banku. Chciała wypłacić swoje pieniądze. Na miejsce wezwano policję
  2. Kolosalna kwota wypłacona bezrobotnemu jako zasiłek. Co stało się później?
  3. mBank zobowiązany do oddania klientom pieniędzy. UOKiK zakwestionował pobieranie opłat