oszustwo

W zbliżający się weekend 18-20 czerwca 2021 roku ogrom dużych banków nie będzie działać. Klienci poszczególnych banków zostali powiadomieni. Sprawdź czy ciebie coś nie ominęło.

W których bankach ogłoszono przerwy techniczne? U części z nich przerwy będą naprawdę krótkie lub będą się odbywały w późnych godzinach wieczornych. W innych jednak możemy napotkać większe problemy. Sprawdź czy Ty będziesz miał ograniczony dostęp swoich środków a ten weekend.

O których bankach mowa?

Ogłoszeń od dużych banków pojawiło się aż siedem. Mowa o bankowości internetowej, utrudnieniach w płatnościach kartą czy blikiem. Wszystkie te banki w nadchodzący weekend ogłosiły przerwy techniczne – jednak w różnych godzinach.

Bank Pekao

Klienci Banku Pekao napotkają przerwy techniczne przez cały weekend. W sobotę (19 czerwca) w godzinach 12.00 – 21.00 nie będzie można składać dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji Pekao24Makler i platformie eTrader Pekao. Natomiast w niedzielę (20 czerwca) od godz. 3.00 do 5.00 nie będzie można skorzystać z aplikacji PeoPay oraz płacić kartami debetowymi.

mBank

Klienci mBanku muszą przygotować się na przerwy techniczne w niedzielę (20 czerwca 2021). Zostały one zaplanowane przez instytucję od godz. 2:00 do 10:00. W tym czasie nie będzie można wykonywać płatności kartami, wypłacać gotówki z bankomatu i korzystać z wpłatomatów. Natomiast między 2:00 w nocy a 11:45 pojawią się utrudnienia w płatnościach internetowych. W tym czasie niedostępny będzie zarówno serwis transakcyjny, jak i aplikacja mobilna. Dodatkowo od godz. 1.30 do 12.30 w niedzielę (20 czerwca 2021) nie będzie można składać wniosków, ani korzystać z mLinii. Jeśli chodzi o klientów korporacyjnych i z sektora małych oraz średnich przedsiębiorstw to utrudnienia związane z pracami serwisowymi zaplanowane są w niedzielę (20 czerwca 2021) od godz. 2:00 do 10:00.

Santander Bank Polska

Klienci banku Santander już w piątek (18 czerwca 2021) będą mieli problemy z aplikacją mobilną i serwisem bankowości internetowej. Będą one szczególnie odczuwalne od godz. 22:00 do 7:30 w sobotę (19 czerwca 2021). Użytkownicy nie będą mieli możliwości dokonywania płatności BLIK, skorzystania z Kantoru Santander, ani wykonywania przelewów natychmiastowych. Problemy pojawią się również w korzystaniu z Przelewów24.

BNP Paribas Bank Polska

Klienci BNP Paribas Bank Polska już w piątkowy (18 czerwca 2021) wieczór odczują pierwsze utrudnienia wynikające z prac serwisowych. Problemy pojawią się z dostępnością systemów BiznesPl@net, GOmobile Biznes oraz BNP Paribas Connect Host to Host. Odczuwalne będą między godz. 22:00 a 1:00.

PKO Bank Polski i Inteligo

Klienci Banku PKO i Inteligo odczują problemy wywołane pracami serwisowymi banku. W sobotnią (19 czerwca 2021) noc od północy do południa w niedzielę (20 czerwca 2021) pojawi się problem w korzystaniu z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO oraz iPKO Biznes. To jednak nie jedyne utrudnienia. Planowane są także przerwy w działaniu aplikacji iPKO Biznes, funkcji Open Banking. Niedostępne będą również płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. Z informacji przekazanych przez bank wynika, że w ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie jedynie autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty. Warto także zwrócić uwagę na utrudnienia związane z działaniem aplikacji IKO oraz iPKO Biznes mobile. W tym przypadku brak dostępu będzie odczuwalny w niedzielę (20 czerwca 2021) od północy do godz. 6.00. Natomiast pomiędzy godz. 6.00 a 12.00 będzie można jedynie wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych Blikiem.

Bank Millennium

Klienci Banku Millennium będą mieli utrudniony dostęp do korzystania z usług banku w nocy z soboty na niedzielę (19-20 czerwca 2021). W godzinach 1:00 – 1:20 są zaplanowane prace serwisowe. Spowodują one, że niedostępne będą Millenet i aplikacja mobilna.

Bank Pocztowy

Klienci Banku Pocztowego będą mieli utrudnienia w nocy z soboty na niedzielę (19-20 czerwca 2021). Od północy do godz. 4:00 nie możliwe będą płatności kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure. Dodatkowo, między godz. 3.00 a 7.00 nie będzie możliwości przyłączania kart do portfela cyfrowego i wysyłki powiadomień SMS.

źródło: RadioZet.pl

  1. Niecodzienna sytuacja w banku. Chciała wypłacić swoje pieniądze. Na miejsce wezwano policję
  2. Kolosalna kwota wypłacona bezrobotnemu jako zasiłek. Co stało się później?
  3. mBank zobowiązany do oddania klientom pieniędzy. UOKiK zakwestionował pobieranie opłat

Zobacz również: