źródło: familienieuws.com

Sytuacja miała miejsce w Portugalii. Pewien bezrobotny dostał kolosalną kwotę w ramach zasiłku. Mężczyźnie – prawdopodobnie przez pomyłkę – wypłacono 800.000 euro.

Według ustaleń dziennika Correio da Manha transakcja została zrealizowana pomiędzy Seguranca Social a bankiem Millenium. Tam konto posiada właśnie mężczyzna, na którego koncie znalazła się imponująca suma zasiłku. Dodajmy, że średnio kwota zasiłku dla osób bezrobotnych w Portugalii to 510 euro.

Zasiłek równy 800.000 euro?

Władze banku odnotowały nietypowy przelew, po czym zgłosiły sytuację policji. Portugalski dziennik donosi, że zaraz po zgłoszeniu wszczęto w tej sprawie śledztwo. Zaistniała możliwość prania pieniędzy, a więc sytuacja stała się poważna.

Kwota, którą przelano na konto bezrobotnego równa była dokładnie 788 tys. euro. Ustalono, iż przelew prawdopodobnie był konsekwencją błędu jednego z urzędników. Inspektorzy jednak wciąż ustalają, w jaki sposób żaden z urzędników państwowe ubezpieczyciela nie zauważył tak poważnego błędu.

Jaki jest finał tej niecodziennej historii?

Wiemy, że beneficjent tak szczodrego zasiłku ponosi już pierwsze konsekwencje tej sytuacji. Pomyłka urzędu poskutkowała zablokowaniem wszelkich transakcji online mężczyzny – już od kilku tygodni dostęp do swojej bankowości ma ograniczony. Co więcej, jak podaje PAP, musiał on przeznaczyć część swoich oszczędności na adwokata.

źródło: PAP

  1. Nowi przedsiębiorcy dostaną po kieszeni. Rząd podjął decyzję ws. ZUS
  2. Ponad 56-milionowe dofinansowanie dla policji. Wiemy na co pójdą pieniądze

Zobacz również: