alarm Polska

Okropna katastrofa helikoptera wstrząsnęła opinią publiczną. Maszyna, którą podróżowali politycy wpadła na linię energetyczną, a następnie spadła na ziemię i stanęła w płomieniach. W mediach społecznościowych pojawiło się porażające nagranie dramatycznego zdarzenia. 

To prawdziwy cud, że w katastrofie helikoptera nikt nie stracił życia

Wypadek zdarzył się w Minas Gerais – jednym z 26 stanów Brazylii, położonym w środkowowschodniej części kraju. Srebrny śmigłowiec, którym lecieli brazylijski poseł Hercilio Araujo Diniz i zastępca burmistrza gubernator Valadares – David Barroso, wpadł na linię energetyczną.

Brazylijska straż pożarna przekazała, iż pilot helikoptera stracił kontrolę nad maszyną przed zderzeniem z linią energetyczną. Następnie śmigłowiec stanął w płomieniach.

Katastrofa została uwieczniona przez świadka dramatu, który w momencie incydentu znajdował się na swojej posesji. Oglądając wideo można usłyszeć w tle ogromne przerażenie innych mieszkańców z Brazylii, którzy obserwowali cały tragiczny lot.

Niewątpliwie uczestnicy katastrofy mogą mówić o prawdziwym cudzie. Na szczęście cała załoga maszyny przeżyła. Skończyło się tylko na niewielkich obrażeniach. Wszyscy oni trafili pod opiekę lekarzy do pobliskiego szpitala.

Warto podkreślić, iż to kolejny tego typu incydent w Brazylii. Niestety rzadko zdarza się, aby uczestnicy katastrof lotniczych wychodzili cało z opresji. Przykładowo w styczniu 2021 roku czterech piłkarzy oraz prezes czwartoligowego klubu Palmas, a także pilot awionetki zginęli w wypadku, do którego doszło tuż po starcie z lotniska w Tocatins w środkowej Brazylii.

Z kolei w listopadzie ubiegłego roku w wyniku katastrofy lotniczej zginęła Marilia Mendonca, jedna z najpopularniejszych współczesnych brazylijskich piosenkarek. 26-letnia gwiazda leciała na koncert, gdy wydarzył się wypadek.

źródło: o2.pl

Zobacz również: