wypadek autobusu

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w centralnej Polsce. Dramat rozegrał się na obozie spadochronowym. Jedna osoba nie żyje, a druga trafiła w ciężkim stanie do szpitala.

Wypadek miał miejsce w trakcie trenowania układów akrobatycznych

Wypadek wydarzył się w piątek 23 września około godz. 9:15 w Longinówce w gminie Rozprza, nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego w województwie łódzkim. Dziennikarze popularnej gazety podali, iż tragedia miała miejsce na zachód od lotniska Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, gdzie odbywał się międzynarodowy obóz zorganizowany przez firmę SkyForce. Dodajmy, iż przedsiębiorstwo zajmuje się szkoleniami spadochronowymi.

W czasie obozu skoczkowie trenowali różne układy akrobatyczne. Niespodziewanie dwaj spadochroniarze spadli na ziemię. Do dramatycznego wypadku przypuszczalnie doszło podczas konkurencji zwanej „kanapami”.

Ta zespołowa akrobacja powietrzna jest wykonywana na otwartych spadochronach. Polega na łączeniu się skoczków w formację, w której każdy z nich trzyma się linek lub czaszy z boku, z góry lub z dołu. W pewnym momencie spadochroniarze odczepiają się od siebie i rozchodzą na boki.

Media doniosły, że podczas skoków z samolotu wyskoczyło dziewięciu spadochroniarzy. W powietrzu czterech z nich utworzyło formację. Dwaj wylądowali bezpiecznie. Niestety dwaj pozostali z impetem uderzyli w ziemię. Prawdopodobnie nie doszło do odczepienia spadochronów i ludzie ci spadli na pole.

W wypadku zginął jeden ze skoczków. To obywatel Rumunii. Mężczyzna pomimo przeprowadzonej reanimacji, zmarł. Z kolei drugi skoczek – Polak, doznał ciężkich obrażeń. Spadochroniarz został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi. Tam trwa walka o jego życie i zdrowie. Warto podkreślić, iż pozostali skoczkowie wylądowali bezpiecznie.

Oczywiście na miejscu tragicznego wypadku pracują funkcjonariusze policji. Całość działań nadzoruje prokuratura oraz Komisja do Badań Wypadków Lotniczych. Miejmy nadzieję, że uda się wyjaśnić przyczyny dramatu.

źródło: Fakt

Zobacz również: