nie żyje legendarny muzyk

Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej przekazali smutną informację. Nie żyje strażak. Funkcjonariusz ogn. Paweł Chyła miał zaledwie 36-lat. Przed nim było całe życie.

36-letni strażak osierocił małą córeczkę

W mediach społecznościowych pojawiła się przykra wiadomość. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu poinformowała o śmierci funkcjonariusza ogn. Pawła Chyły. Dodajmy, iż 36-letni strażak zmarł niespodziewanie w trakcie pełnienia 24-godzinnego dyżuru.

Przedstawiciele KM PSP w Grudziądzu skomentowali tę tragiczną informację. We wpisie wyrazili ogromny żal oraz szczere wyrazy współczucia w związku z niespodziewaną śmiercią swojego kolegi strażaka.

„Z wielkim smutkiem informujemy, że dziś rano na wieczną służbę odszedł nasz funkcjonariusz ogn. Paweł Chyła” – rozpoczęli wpis grudziądzcy mundurowi. Zmarły strażak wykonywał obowiązki dyżurnego w Stanowisku Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu.

Warto podkreślić, iż strażak zmarł nagle w trakcie pełnienia swoich obowiązków na 24-godzinnej zmianie. „Z niewiadomych przyczyn wczoraj rozpoczęty 24-godzinny dyżur był jego ostatnim” – napisali koledzy zmarłego.  W komunikacie PSP nie podano jednak szczegółowych okoliczności śmierci funkcjonariusza straży pożarnej.

Okazuje się, że ogniomistrz Chyła pochodził z rodziny o strażackich tradycjach. Jego brat Sławek także pracuje w straży pożarnej. Jest on w tej chwili zastępcą dowódcy JRG 2 w Grudziądzu. To właśnie on przetarł szlaki, którymi później podążał pan Paweł.

36-latek był strażakiem od 15 lat. Mężczyzna był lubiany przez kolegów, którzy ciągle nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Tym bardziej, że Chyła miał dla kogo żyć. W domu czekała na niego żona i malutka córeczka.

„Służbowo sumienny pracownik – tytan zdalnej pracy przy działaniach ratowniczo – gaśniczych. Prywatnie serdeczny kolega z ciętym angielskim humorem. Łączymy się w bólu z rodziną Pawła, szczególnie z żoną i małą córeczką. Żadne słowa nie wyrażą pustki jaką już odczuwamy” – podkreśliła PSP w Grudziądzu.

źródło: Goniec

Zobacz również: