źródło: polskieszlaki.pl

Tatry Niżne: znaleziono zwłoki 57-letniego mężczyzny. Jak donoszą media jest to pierwszy taki przypadek na Słowacji. Podejrzenia się potwierdziły – śmierć mężczyzny była konsekwencją spotkania z niedźwiedziem.

Ciało 57-latka znaleziono 14 czerwca w dolinie Banské w Niżnych Tatrach na Słowacji.Jest to miejsce niedaleko miejscowości Liptovská Lúžna, która jest popularnym wśród turystów miejscem.

Tatry: odnaleziono zwłoki mężczyzny

Bardzo szybko ustalono przyczynę śmierci odnalezionego kilka dni temu mężczyzny. Nie była to śmierć z przyczyn naturalnych.

Sekcja zwłok, którą wykonano już następnego dnia,  wykazała, że na ciele 57-latka znajdowały się ślady ugryzień, m.in. na głowie i szyi. Tym samym potwierdziły się podejrzenia z dnia odnalezienia zwłok, bowiem na miejscu znaleziono świeże ślady niedźwiedzia

Problem wciąż nie znika

Jak przekazuje portal Wirtualna Polska w tej sprawie od lat wypowiada się przedsiębiorstwo LESY – odpowiednik naszych Lasów Państwowych. Przedstawiciele LESY od dawna zwracają – zwłaszcza turystom – uwagę na fakt, że ryzyko spotkania dzikich zwierząt na terenie Parku jest bardzo duże. Zwłaszcza dużym ryzykiem jest spotkanie właśnie niedźwiedzia. Co więcej jak podaje LESY na terenie Słowacji populacja niedźwiedzia brunatnego wciąż, w szalonym tempie, rośnie.

Turystów zachęca się tylko w grupach. Wciąż przypomina się też, aby informowali bliskich, jeśli wybierają się na takie wycieczki.

źródło: WP.pl

  1. Groźna bójka na plaży pełnej turystów. To cud, że nikt nie zginął
  2. Groźny wypadek w polskiej szkole. Runęła winda, w środku byli ludzie. Trwa akcja ratunkowa

Zobacz również: