wybuch gazu

Do strasznego wypadku doszło w szkole w Poznaniu. Spadła tam winda, w środku przebywały co najmniej dwie osoby.

Spadła winda, w środku dwie osoby. Służby ratunkowe w akcji

Do wypadku doszło w jednej z poznańskich szkół. Jak donosi portal o2.pl, około godziny 13:00 winda z bliżej nieokreślonych powodów runęła nagle z drugiego piętra. W środku znajdowały się dwie osoby. Natychmiast rozpoczęto akcję ratunkową.

Informację potwierdza także lokalny portal epoznan.pl. „Incydent miał miejsce w Szkole Specjalnej nr 105 przy ulicy Nieszawskiej w Poznaniu.” – czytamy. W akcji ratunkowej bierze udział aż sześć zastępów Straży Pożarnej. Na miejscu wylądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

„Z ulicy Nieszawskiej otrzymaliśmy zgłoszenie o upadku windy z drugiego piętra. W środku znajdowało się dwóch serwisantów, którzy najpewniej wykonywali prace naprawcze.” – przekazuje szczegóły wypadku jeden ze strażaków, w rozmowie z portalem Poznań Nasze Miasto.

Na całe szczęście, ostatnie aktualizacje donoszą o tym, że obie uwięzione po wypadku w windzie osoby zostały z niej wydostane. Jedna z urazem kończyn, a druga z urazem kręgosłupa. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, choć na ten moment, nikt nie przekazuje, jak groźne są to urazy.

Na miejscu wciąż pracują strażacy i odpowiednie służby. Trwa wyjaśnianie przyczyn, dlaczego winda w szkole nagle runęła z drugiego piętra. Z bardzo wstępnych ustaleń wynika, że windzie mogło dojść do poważnej usterki układu hamulcowego. Z pewnością będziemy jeszcze wracać do tej sprawy.

źródło: o2.pl, epoznan.pl, Poznań Nasze Miasto

  1. Olbrzymia metamorfoza Cezarego Żaka. Gwiazdor „Rancza” i „Miodowych lat” nie do poznania
  2. GIS wycofuje popularny produkt. Wykryto bakterie, spożycie grozi zatruciem pokarmowym
  3. Seks-afera polityków? Najnowsze doniesienia o atakach na skrzynki mailowe

Zobacz również: