źródło foto.: popularne.pl

Do nietypowego zdarzenia doszło w Port Elizabeth w Południowej Afryce. 63-letnia kobieta wybrała się na spacer ze swoim psem. To co odkryła po drodze zmrozi krew w żyłach nawet najtwardszego. Charmaine Keevy – bowiem tak nazywała się ta kobieta – znalazła noworodka w kanale.

Jak wynika z relacji kobiety tego dnia wybrała zupełnie inną trasę niż zwykle. Charmaine w pewnym momencie zaobserwowała, że jej pies Georgie dziwnie się zachowuje. Czworonóg opuścił kobietę pobiegł w stronę kanału burzowego. Pies zaczął szczekać i wtedy właścicielka miała zorientować się, że w kanale leży dziecko.

Charmaine Keevy uratowała dziecku życie

Charmaine Keevy zorientowała się, że musi tam leżeć dziecko, które zaczęło kwilić. Po czasie udało jej się zauważyć małe ciało porzucone w kanale odpływowym. Kobieta relacjonuje, że chciała od razu wyciągnąć dziecko, jednak sama nie dawała rady podnieść betonowej płyty. W desperacji zaczęła zatrzymywać przejeżdżające samochody. Dopiero po czasie ktoś zdecydował się jej pomóc.

Zatrzymał się 60-letni Cornie Viljoen. Gdy dowiedział się o co chodzi kobiecie natychmiast podjął próbę pomocy. Wspólnymi siłami zdołali wydobyć dziecko. Jak się po chwili okazało noworodek był zupełnie nagi, a wokół niego było pełno insektów.

    Czerwone mrówki okropnie gryzły mnie po nogach. Po chwili zobaczyłem maleńkie dziecko. Pomyślałem, że doszło tu do przestępstwa, więc zrobiłem zdjęcie i podałem telefon Charmaine. Nie wiedziałem, czy dziewczynka ma jakieś obrażenia, więc podnosiłem ją bardzo powoli i delikatnie. Była taka maleńka. Chciałem potrzymać ją przez chwilę w ramionach, ale wiedziałem, że pilnie potrzebuje pomocy. Nie wiem, dlaczego ktoś potraktował tak małe dziecko. Cieszę się, że uratowaliśmy mu życie. Powiedziałem Charmaine, by jak najszybciej wezwała pogotowie – relacjonował później Viljoen w rozmowie z dziennikarzami.

Kobieta natychmiast wezwała pogotowie. Okazało się, że uratowane dziecko to dziewczynka. Jak ocenili lekarze jej stan był bardzo ciężki. Miała ona problemy z oddychaniem i jest skrajnie wychłodzona. W szpitalu udzielono jej pomocy. Personel medyczny nazwał ją Grace April.

    Wierzę, że moim przeznaczeniem było odnalezienie tego dziecka. Zazwyczaj zabieram Georgie w zupełnie inne miejsce… – mówiła kobieta.

Policja prowadzi śledztwo

Miejscowa policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Poszukiwana jest matka dziecka o raz osoba, która mogła jej pomóc ukryć dziecko w kanale. Kobieta może być oskarżona nie tylko o porzucenie dziecka czy narażenie jego życia, ale także o ukrycie ciąży.

źródło: popularne.pl

  1. Horror ciężarnej kobiety. Szpital nabrał wody w usta i nie komentuje sprawy
  2. Nie żyje 2 letnia dziewczynka. Olbrzymia tragedia nad morzem. Trwa ustalanie przyczyn

Zobacz również: