źródło: YouTube/ Piękne Polskie Dziennikarki i Prezenterki TV

Danuta Holecka końcem kwietnia zniknęła z „Wiadomości” TVP. Rzecz jasna nie umknęło to polskim mediom. I choć prezenterka ma już swoje zastępstwo, wciąż roztrząsany jest powód tak nagłej zmiany w szeregach Telewizji Polskiej – zwłaszcza po tylu latach. Trudno nie zwrócić też uwagi na fakt, że spekulacje o odejściu Holeckiej są stricte związane z obecną sytuacją polityczną w Polsce. Czy tak faktycznie jest?

Na dniach doszły do nas informacje, że nieobecność szefowej programu informacyjnego Telewizji Polskiej może się przedłużać. Wedle ogólnodostępnych informacji powodem jej zniknięcia mają być kwestie zdrowotne.

CZYTAJ WIĘCEJ: Danuta Holecka zniknęła z Wiadomości TVP. Poznaliśmy powód

Nie zmienia to jednak faktu, że podejrzenia nie ustają. Wątpliwości mogłyby rozwiać same władze TVP udzielając komentarza, jednak jak do tej pory milczą.

Danuta Holecka znika z TVP na dłużej?

Przypomnijmy jeszcze raz, że Danuta Holecka, owszem, jest prowadzącą Telewizji Polskiej, jednak od 2019 roku pełni ona również funkcję szefową czołowego programu informacyjnego TVP – „Wiadomości”. Tym większym zaskoczeniem był fakt zniknięcie prezenterki z anteny.

Od kwietnia Holecką zastępują na zmianę Edyta Lewandowska i Michał Adamczyk. Z ogólnych informacji wiemy, że prezenterka przebywa teraz na urlopie wypoczynkowym, a wrócić na antenę  ma w połowie czerwca. Nieoficjalnie jednak dowiedzieliśmy, że i ten termin jest już nieaktualny. Wirtualne Media powołując się na pracownika „Wiadomości” podają, że Holeckiej nie uwzględniono w czerwcowym grafiku.

Dlaczego Holecka wciąż nie wraca na antenę?

Tajemniczy informator, do którego miał się zwrócić portal WP.pl potwierdza scenariusz o trudnej sytuacji zdrowotnej Holeckiej. Jednocześnie zaprzecza jakoby jej zniknięcie było uwarunkowane zmianami kadrowymi.

Sprawą bardzo zainteresowali się też dziennikarza portali onet.pl. O oficjalny komentarz zgłosili się do samej Telewizji Polskiej. Do tej pory jednak czekają na odpowiedź.

źródło: onet.pl/WP.pl

  1. Nieznane fakty o Danucie Holeckiej. Wyciekło, co robiła w przeszłości i jak ją nazywano
  2. Michał Adamczyk ukarany przez sąd. Dziennikarz Wiadomości TVP usłyszał wyrok. To głośna sprawa z ubiegłego roku

Zobacz również: