Wiadomości TVP Danuta Holecka

Danuta Holecka jest jedną z głównych twarzy Telewizji Polskiej. Ostatnio media rozpisywały się o tym, że Holecka zniknęła z Wiadomości TVP. Poznaliśmy oficjalne powody tego, co się wydarzyło, a teraz media publikują kolejne zaskakujące informacje – tym razem z przeszłości Holeckiej. Wiadomo, czym zajmowała się w przeszłości, zanim zaczęła karierę telewizyjną i jak wołali na nią znajomi.

Czym zajmowała się w przeszłości Danuta Holecka?

Danuta Holecka karierę telewizyjną rozpoczęła w 1993 roku, a z TVP współpracuje już blisko 30 lat. Obecnie jest szefową Wiadomości TVP, a funkcję tę sprawuje od maja 2019 roku. Zanim jednak trafiła na szklany ekran zajmowała się zupełnie czymś innym.

O dziennikarce w wywiadzie dla Wirtualnej Polski wspomina jej redakcyjny kolega, Filip Łobodziński. On pracę w TVP rozpoczął na kilka tygodni przed Danutą Holecką. Łobodziński zdradził, że Danuta Holecka na początku swojej pracy w Telewizji Publicznej nazywana była „krupierką”. Pseudonim ten nie wziął się jednak znikąd.

„Poprzedzała ją fama krupierki z wykształceniem ekonomicznym. Była wtedy w zaawansowanej ciąży, więc wkrótce po przyjściu znów znikła.” – wyjawił Łobodziński. Okazuje się, że Danuta Holecka zanim trafiła do TVP, pracowała w jednym ze stołecznych kasyn. Niedługo po zatrudnieniu w Telewizji Polskiej, Holecka trafiła na urlop macierzyński.

Po powrocie z urlopu Danuta Holecka chętnie zajmowała się tematami ekonomicznymi i relacjonowała obrady Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. To zaowocowało błyskawicznym awansem. Dziennikarka zaczęła prowadzić poranne i popołudniowe wydania Wiadomości. Cztery lata po swoim przyjściu do telewizji, Holecka trafiła do głównego wydania Wiadomości. W maju 2019 roku awansowała na szefową Wiadomości TVP.

źródło: Wirtualna Polska, Goniec.pl

  1. 9-latka i jej młodsza siostra o krok od tragedii. Rodzice smacznie spali
  2. Bójka z użyciem maczet i noży na ruchliwej ulicy. Mrożące krew w żyłach sceny
  3. Spełniła się dramatyczna wizja Jackowskiego. Jasnowidz miał rację

Zobacz również: