TVP

TVP rośnie w siłę. Jeśli prezes Jacek Kurski wcieli swoje plany w życie, to niebawem telewizję publiczną czeka rewolucja. Być może nasza rodzima stacja podbije Europę Zachodnią i Stany Zjednoczone. Oto szczegóły.

TVP World nową propozycją telewizji publicznej

Z pewnością Jacek Kurski nie boi się ryzykować. Prezes chętnie szuka nowych rozwiązań, które mają pomóc w budowaniu silnego wizerunku TVP, a także w zdobyciu nowych widzów. W tym miejscu warto wspomnieć o licznych propozycjach serialowych takich jak chociażby „Korona Królów” czy też „Zniewolona”, które niemalże z miejsca stały się telewizyjnymi hitami. Podobnie ma się rzecz z programami typu „Sanatorium Miłości”, czy „Rolnik szuka żony”.

Teraz były polityk chce zrealizować swój wielki plan, do którego przymierza się już od 2016 roku. Kurski chce stworzyć anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej. Co dokładnie wiemy o tym pomyśle?

Nowa stacja nosić ma nazwę TVP World. W 2021 roku pojawi się w sieci. Co ciekawe, kanał stworzą dziennikarze, którzy w tej chwili pracują w internetowej redakcji Poland In. Póki co, pandemia nieco zahamowała start nowego przedsięwzięcia. „Mamy sytuację epidemiczną jaką mamy. To nas trochę hamuje, jeśli chodzi o start TVP Word. Na razie nadajemy blok 3-godzinny. Docelowo ma działać pełnowymiarowy kanał informacyjny” – wyjaśnia Marcin Darmas z telewizji publicznej.

Z kolei w 2022 roku TVP Word może rozpocząć niekodowaną emisję z satelity Astra 19,2 E w jakości HD. Warto zaznaczyć, iż ten satelita jest dostępny dla gospodarstw domowych w Europie Zachodniej m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Austrii. Oprócz tego, Jacek Kurski chce, aby nowy kanał był emitowany na amerykańskiej platformie cyfrowej Dish Network.

Niektórzy zastanawiają się, jakie będą koszty powstania nowego kanału. Dla porównania, uruchomienie TVP Poland In wyniosło 1,8 mln zł. Natomiast w skali roku to wydatek rzędu 13,5 mln zł.

Źródło: Wirtualne Media, Business Insider

  1. Przerażające odkrycie w solarium. Dlaczego nikt wcześniej tego nie zauważył?!
  2. Papież Franciszek ustala kościelne śledztwo? Chodzi o zbiorowy grób 215 dzieci
  3. Szykuje się powrót Donalda Tuska? „Jestem gotów zrobić wszystko, żeby PO nie przeszła do historii”

Zobacz również: