Donald Tusk
źródło for.: YouTube/ cdutv

Donald Tusk planuje swój powrót? W ostatnim wywiadzie pojawiło się wiele przesłanek ku rzekomemu kontynuowaniu kariery politycznej tu, na miejscu. A chodzi głównie o dalsze losy PO, które w ostatnim czasie naprawdę kuleje. Jak mówi sam Tusk jest gotów zrobić wszystko, aby uratować Platformę.

Wszystko wskazuje na to, że jednak Donald Tusk nie miał na myśli siebie w roli wybawcy z kryzysu obecnej opozycji w rządzie. Co nie zmienia faktu, że polityk wciąż widzi tam dla siebie miejsce w pewnym momencie, jednak może nie koniecznie w „czystej” polityce”.

Donald Tusk szykuje swój powrót?

Były premier gościł w programie „Jeden na Jeden” u Agaty Adamek. To właśnie w studiu tego programu padły dość znaczące słowa, które mogą mieć wpływ na przyszłość polskiej opozycji. Co więcej odniósł się do medialnych spekulacji na temat jego powrotu, acz jednoznaczna odpowiedź do końca nie padła. Sam przyznaje, że kiedy nie ma się „siły sprawczej” staje się to nudne i może to też jest powodem?

Polityka potrafi być nudna, kiedy nie ma się siły sprawczej. To jest ten ból, który jest widoczny na wielu twarzach liderów opozycji. Ja znam ten ból i to poczucie, kiedy musisz aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym i coraz bardziej zdajesz sobie sprawę, że ta twoja sprawczość jest ograniczona – mówił Donald Tusk.

To oczywiste, że chciałbym, żeby w Polsce doszło do zmiany politycznej. Staram się być człowiekiem dyskretnym. Rozmawiam z uczestnikami życia publicznego w Polsce, szczególnie po stronie opozycji. Rozmawiamy o tym, jak możemy pomóc sobie wzajemnie i przerwać ten impas, bo takie poczucie jest po ostatnich wyborach prezydenckich. Potrzeba i nowej energii, powiedziałbym „nowego ładu” w opozycji – kwitował.

W trakcie wywiadu Tusk przyznał też, że dzisiaj nie mam potrzeby spełnienia ambicji personalnych. Kilkukrotnie podkreślał jednak, że dalsze losy PO nie są mu obojętne. Wciąż mówił też o konieczności przywrócenie demokratycznego ładu w Polsce. Co z tego wyniknie? Na razie wciąż nie wiadomo.

źródło: TVN24/onet.pl

  1. Miażdżące wyniki sondy „Kto powinien pokierować Platformą Obywatelską?”
  2. Dwóch czołowych posłów wyrzuconych z Platformy Obywatelskiej! Tąpnęło na opozycji

Zobacz również: