Borys Budka
fot. Youtube

Nikt nie ma już wątpliwości, że zbliżają się ostatnie dni Borysa Budki na fotelu przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Oczywiście sam Budka temu zaprzecza, ale w partii rośnie wokół niego coraz większy opór. Pytanie, kto powinien go zastąpić u steru największej partii opozycyjnej. Pojawiają się różne głosy. A to do tablicy wywoływany jest Grzegorz Schetyna, a to Donald Tusk, a nawet politycy, którzy do tej pory w Platformie nie grali kluczowych ról. Na jednym z politycznych portali uruchomiona została nawet specjalna sonda, a jej wyniki… zaszokowały i zwolenników i przeciwników Platformy Obywatelskiej.

Kto powinien pokierować Platformą Obywatelską? Miażdżące wyniki sondy internetowej

„Platforma Obywatelska coraz częściej w sondażach ustępuje już nie tylko PiS-owi, ale także ruchowi Szymona Hołowni. Za plecami depczą jej kolejne partie. Nic więc dziwnego, że pojawiły się głosy odnośnie konieczności zmian w partii. Pojawił się nawet list sygnowany przez 51 parlamentarzystów, którzy chcą zmian w PO.” – brzmi wstęp do sondy na portalu niezalezna.pl.

Kilka godzin po uruchomieniu sondy głosów zaczęło przybywać lawinowo, a odnośnik do głosowania pojawił się w wielu miejscach chociażby w mediach społecznościowych. Same wyniki są… dużym zaskoczeniem.

Wśród opcji do głosowania pojawiła się cała śmietanka postaci Platformy Obywatelskiej, a więc Borys Budka, Rafał Trzaskowski, Donald Tusk, Radosław Sikorski, Grzegorz Schetyna. Co ciekawe, pojawiła się też możliwość zagłosowania na Szymona Hołownię, innego kandydata oraz opcja „nie mam zdania”.

Internauci zadecydowali

I aż 39% uczestników internetowej sondy wskazało, że przewodniczącym Platformy Obywatelskiej powinien zostać ktoś inny, niż wymienione osoby. To miażdżący wynik zarówno dla obecnego przewodniczącego Borysa Budki, jak i dla Grzegorza Schetyny, który marzy o tym by wrócić do steru w Platformie Obywatelskiej. Pozostali też nie będą zadowoleni. O ile Borys Budka bądź co bądź otrzymał 15% głosów, co jest trzecim wynikiem, a Schetyna czwarty wynik – 9%, to Donald Tusk zgarnął…uwaga…  najmniej z wszystkich, a więc 1% głosów. To jasno pokazuje, że ten, który był kreowany na wielkiego lidera Platformy Obywatelskiej, wielkiego lidera Zjednoczonej Opozycji, dziś jest w dużym cieniu.

Oczywiście z jednej strony to tylko sonda internetowa i ciężko zweryfikować czy głosowali w niej w większości zwolennicy czy przeciwnicy Platformy Obywatelskiej, ale z drugiej strony, jest to swego rodzaju sygnał alarmowy dla największej partii opozycyjnej. Sygnał, że do przetrwania potrzebne są zmiany, nie za miesiąc, nie za dwa, ale tu i na teraz.

źródło: niezalezna.pl

  1. Ponad stu Polaków uwięzionych za granicą. „Przewożą nas tylko z domu do pracy i z powrotem”
  2. GIS wycofuje produkt z popularnej sieci. Lepiej go nie jeść!
  3. Magda Gessler odpowiada na krytykę. Skąd gigantyczne ceny w jej restauracjach?

Zobacz również: