wojna na Ukrainie

Główny Inspektorat Sanitarny wydał przed momentem ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Chodzi o produkt, który był dostępny do kupienia w popularnej sieci handlowej. Jeśli znajduje się na Twojej półce bądź w lodówce, lepiej go nie jedz! Znamy szczegóły.

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega

GIS wycofuje z półek Auchan produkt, który może stanowić zagrożenie dla konsumentów. Szczegółowy komunikat dotyczący wycofania produktu znajduje się na oficjalnej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a my streściliśmy go poniżej.

  • Nazwa produktu: Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g
  • Data minimalnej trwałości: 07.07.2021
  • Producent: Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht
  • Dystrybutor w Polsce: Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno

Powodem alertu ze strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego jest informacja przekazana przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). W komunikacie znalazła się informacja o prowadzonym przez firmę Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG wycofaniu partii kiełbasek marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g.

Na ten moment brak jest dostępnych danych, które pozwalają na jednoznaczną ocenę, czy ze spożyciem tego produktu wiąże się ryzyko dla zdrowia konsumentów. Nie warto jednak ryzykować i lepiej wyrzucić wskazany produkt.

Jak przekazuje Główny Inspektorat Sanitarny powodem wycofania są możliwe zmiany organoleptyczne takie, jak gorzki smak. Miał on powstać w wyniku kontaktu powierzchni kiełbasek z czynnikiem chłodzącym, co nastąpiło wskutek awarii w zakładzie produkcyjnym. Poniżej znajduje się zdjęcie wycofywanego z Auchan produktu.

„Nie należy spożywać produktu Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g, o wskazanej w komunikacie dacie minimalnej trwałości.” – dodaje GIS w zaleceniach dla konsumentów.

źródło: Główny Inspektorat Sanitarny

  1. Ponad stu Polaków uwięzionych za granicą. „Przewożą nas tylko z domu do pracy i z powrotem”
  2. Tragedia na Lubelszczyźnie: w wypadku zginęło dziecko. Rodzice przeżyli
  3. Szczepienia dzieci przeciwko koronawirusowi. Stany Zjednoczone już podjęły decyzję

Zobacz również: