wybuch gazu
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

Niebywałe. W jednym z polskich szpitali doszło do skandalicznej sytuacji, która do tej pory widziana była tylko w filmach. Niestety, to wszystko nie scenariusz filmowy, a prawdziwe wydarzenia. Pacjent zdemolował Szpitalny Oddział Ratunkowy. Straty są olbrzymie.

Zdemolował SOR, wiadomo dlaczego to zrobił

Jako pierwsze o wydarzeniu poinformowało radio RMF FM. Okazuje się, że na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Miechowie w Małopolsce wybuchła potężna awantura. Skończyła się tym, że rozwścieczony pacjent dosłownie zdemolował SOR.

Wstępnie oszacowano straty na dziesiątki tysięcy złotych, ale niewykluczone, że będą znacznie wyższe. Na miejscu pracuje policja i odpowiednie służby. Za wszystkim stoi 25-latek pochodzący z Wielkopolski. RMF FM szczegółowo opisało wydarzenia, które rozegrały się w szpitalu.

Mężczyzna miał trafić na SOR po tym, jak w wypadku bądź kolizji drogowej (informacje nie są do końca precyzyjne) nabawił się urazu pleców. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że oczekiwał na pomoc około godziny aż stracił cierpliwość. „Wyważył drzwi, zaczął niszczyć sprzęt komputerowy oraz urządzenia medyczne, a następnie wtargnął do sali, gdzie przebywali inni pacjenci.” – czytamy w opisie przerażających scen, które rozegrały się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Miechowie.

Personel szpitala błyskawicznie poinformował policję, a funkcjonariusze natychmiastowo zjawili się na miejscu zdarzenia i obezwładnili agresywnego mężczyznę. Co ciekawe, lekarze nie wyrazili zgody na jego przesłuchanie. 25-latek trafił na szpitalny oddział psychiatryczny w Olkuszu. Na ten moment nie wiadomo, jak długo tam pozostanie i czy wcześniej miewał podobne objawy agresji.

Tuż po zdarzeniu zamknięto Szpitalny Oddział Ratunkowy w Miechowie. Trwa liczenie i naprawa szkód. Pacjenci kierowani są do okolicznych szpitali. Dyrekcja szpitala już zapowiedziała powołanie specjalnej komisji, która zajmie się dokładnym oszacowaniem strat. Na ten moment wiadomo, że został uszkodzony sprzęt szpitalny, łączność oraz sprzęt komputerowy. Napastnik zaatakował także jednego z lekarzy.

źródło: RMF FM, wmeritum.pl

  1. To koniec Zjednoczonej Prawicy? Kaczyński wykiwał Gowina. „Bóg odebrał mu rozum”
  2. Nieznane fakty o Danucie Holeckiej. Wyciekło, co robiła w przeszłości i jak ją nazywano
  3. Krystyna Janda uważa, że dotknęła ją niesprawiedliwość. „Coś tu nie gra”

Zobacz również: