wojna na Ukrainie

Dramatyczne sceny rozegrały się w dniu wczorajszym w stolicy. Mężczyzna z bronią w ręku dokonał brutalnego ataku. Co gorsza, policja cały czas poszukuje sprawcy rozboju.

Nieznany sprawca strzelił do taksówkarza

Okazuje się, że nawet w Polsce, która uchodzi raczej za bezpieczny kraj, dochodzi do wstrząsających zdarzeń. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w Warszawie na początku obecnego tygodnia.

W miniony poniedziałek tj. 31 maja doszło do przerażającej napaści z bronią w ręku. Późnym wieczorem, przy ulicy Puławskiego na Mokotowie, nieznany sprawca postrzelił taksówkarza. „Około godziny 23.30 do taksówki firmy Bolt wsiadł mężczyzna. W pewnym momencie przyłożył lufę pistoletu do fotela kierowcy i oddał strzał, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia” – poinformowała przedstawicielka mokotowskiej komendy policji mł. asp. Iwona Kijowska.

Jak udało się ustalić, postrzelony taksówkarz pochodzi z Tadżykistanu. Organy ścigana podejrzewają, iż napastnik, podobnie jak ofiara, przybył do Polski z tego kraju. Ranny kierowca trafił do szpitala. „Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wciąż jednak nie udało się go przesłuchać, ponieważ lekarze nie pozwalają na kontakt z pacjentem. Nie wiemy jakie ten człowiek ma obrażenia, co nie pozwala też na określenie kwalifikacji czynu” – przekazała funkcjonariuszka policji.

Niestety, póki co nie ujęto sprawcy. Cały czas trwają jego poszukiwania. Jak na razie nie udało się ustalić jakie motywy miał napastnik. Oprócz tego, organy ścigania nadal pracują na miejscu napaści. Policja dokonuje oględzin taksówki, w której doszło do napadu.

Z pewnością, cała sytuacja wywołała sporo emocji wśród mieszkańców Warszawy i nie tylko. Niektórzy warszawiacy zaczęli się obawiać o swoje bezpieczeństwo. „Bandyci coraz częściej i śmielej/ Sąd wypuszcza mafiozów, a bandyci wiedzą, że sądy, to instytucja charytatywna/ i się wszystko szerzy/ niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem” – pisze jeden z internautów.

Źródło: Super Express

  1. Scena niczym z serialu. Nie zgadniesz jak ukarali tego mężczyznę [WIDEO]
  2. Łódź: zaatakował muzułmankę. Bulwersujące sceny nie obeszły policji
  3. Rośnie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Najnowszy sondaż „dobił” Koalicję Obywatelską

Zobacz również: