linie lotnicze
fot. ilustracyjna: thesundaymode.com

Australijskie linie lotnicze Qantas wymyśliły nową koncepcję na zachęcenie podróżujących do szczepień przeciw covid-19. Będzie to coś na zasadzie loterii, która niebawem już pojawi się w Polsce, bowiem również będą rozdawane nagrody. Jedną z nich będą właśnie bezpłatne bilety lotnicze na cały rok.

Dodajmy, że jeszcze w ubiegłym roku Qantas informował, że planuje duże zmiany w regulaminie. Między innymi właśnie tę mówiącą o braku możliwości lotów bez szczepień przeciw covid-19. Wówczas na ten temat wypowiedział prezes firmy Alan Joyce. Jednak takie zmiany wzbudziły sporo kontrowersji. Dlatego pojawił się inny pomysł.

O TYM PISALIŚMY: Nie zaszczepisz się, nie polecisz. Jest oświadczenie linii lotniczych Qantas

Darmowe loty? Australijski Qantas ma już pomysł

Australijski przewoźnik postanowił „uderzyć” z nieco innej strony. Zamiast zmuszać – zachęci. W ten oto sposób pojawił się kolejny pomysł dotyczący nagród dla – w tym wypadku – pasażerów linii lotniczych. W celu stworzono specjalna pula nagród dla zaszczepionych już pasażerów.

Z tym, że nagrody będą ściśle związane z lotami. Do wygrania będzie możliwość nielimitowanych przelotów na cały rok. Inne nagrody będą obejmowały dodatkowe punkty w programie zbierania mil lotniczych, a także bezpłatne bilety. Jak zapowiada Joyce przyznanych będzie co najmniej 10 takich nagród – po jednej na każdy australijski stan i terytorium.

Zaoferujemy meganagrody (…) czteroosobowa rodzina będzie mogła przez rok bez limitów korzystać z lotów w naszej sieci połączeń – zapowiadał Alan Joyce w wywiadzie dla telewizji Nine News.

Staramy się zrobić, co możemy, by pomóc w kampanii szczepień. Program obejmie każdego, kto już przyjął szczepionkę i wszystkich, którzy to zrobią do końca 2021 roku – zapewniał Joyce.

Co więcej prezes Qantas zachęca, aby podobne działania podjęły także inne australijskie firmy. Zwłaszcza, że Alan Joyce przekazał, iż do końca 2021 Qantas chce być przygotowana na wznowienie linii międzynarodowych.

źródło: RadioZet.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Będzie loteria szczepionkowa? To już potwierdzone. Losowanie samochodów czy nagród pieniężnych rusza już za miesiąc
  2. Szczepienia dzieci przeciwko koronawirusowi. Stany Zjednoczone już podjęły decyzję
  3. Polski episkopat o szczepionkach AstraZeneca i Johnson&Johnson. Katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami

Zobacz również: