Michał Dworczyk
źródło: Twitter

Jest kolejny pomysł na zachęcenie Polaków do szczepień przeciw covid-19. To już pewne – będzie loteria szczepionkowa. Koncepcja ma wejść w życie już w lipcu. Główną nagrodą będzie dwa razy po milion złotych. Do wygrania również samochody hybrydowe czy inne nagrody finansowe w losowaniach.

Szczegóły nowego planu rządu przedstawił podczas konferencji prasowej KPRM minister Michał Dworczyk. Loteria, która ma zachęcić Polaków do szczepień przeciw covid-19 ma ruszyć już 1 lipca br. Koncepcja jest dość rozbudowane, zaś nagrody jakie ufunduje państwo wybranym osobom brzmią naprawdę kusząco, lecz jednocześnie kuriozalnie w kontekście szczepionek.

[irp]

Loteria szczepionkowa: pieniądze, samochody, hulajnogi

Nagrody wydają się być odpowiednikiem naklejki „dzielnego pacjenta”, z tą różnicą, że nie dostanie jej każdy. Jak zapowiada rząd już pierwszego dnia lipca rozpoczną się comiesięczne oraz cotygodniowe losowania.

  • co tydzień będą losowane 2 nagrody: po 50 tys. złotych oraz nagrody rzeczowe jak hulajnogi elektryczne czy vouchery.
  • co miesiąc będą losowane kolejne 2 nagrody: po 100 tys. złotych i dwa samochody hybrydowe.
  • w finałowym losowaniu natomiast przewidywane są również 2 nagrody: 2 razy milion złotych i również samochody hybrydowe.
  • [irp]

Narodowa loteria zachęci Polaków do szczepień?

Według zapowiedzi Dworczyka rząd liczy na swego rodzaju rywalizację. Dalej wymienia, że nagrody przyznane będą między innymi gminom na dowolny cel, jeśli osiągnie ona wskaźnik zaszczepienia 75%. W tym wypadku mowa o 100 tys. złotych.

Natomiast w każdej gminie, która osiągnie najwyższy stopień zaszczepienia w ramach 49 obszarów, otrzyma taka gmina 1 milion złotych na dowolny cel – deklaruje Dworczyk. Ponadto gmina z najwyższym wskaźnikiem w skali kraju otrzyma dodatkowo 2 miliony złotych. Co więcej rząd zapowiada, iż w akcję chce zaangażować też organizacje pozarządowe.

 „Ważne jest to, żebyśmy jak najszybciej poradzili sobie z pandemią i zaszczepili jak największą część populacji, bo to jedyna droga do pokonania koronawirusa” – podkreślał minister Dworczyk.

źródło RadioZet.pl

[irp]

Zobacz również: