Michał Dworczyk
Maciej Kulczyński, PAP

Rząd doskonale zdaje sobie sprawę, że część Polaków – zwłaszcza w młodszych grupach wiekowych – nie chce się szczepić. Bez zdecydowanych działań ciężko będzie odwrócić ten trend. Dlatego Michał Dworczyk potwierdza i zapowiada dodatkowe korzyści za szczepienia.

Nowe korzyści za zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi

„Rząd musi szukać różnych, niestandardowych pomysłów, aby zachęcić Polaków do szczepień.” – przyznał otwarcie na łamach Radia ZET Michał Dworczyk, który jest pełnomocnikiem rządu do spraw szczepień. Rzeczywiście, w ostatnich tygodniach tempo szczepień spadło, a ma to związek między innymi z niechęcia do szczepień młodszych grup wiekowych. Rząd zamierza zdecydowanymi działaniami i wspomnianymi przez Michała Dworczyka niestandardowymi pomysłami odwrócić ten niekorzystny trend.

„W najbliższy wtorek przedstawimy cały katalog nowych działań, które będą miały właśnie charakter profrekwencyjny, a który będziemy realizować zarówno na poziomie rządu, jak i samorządu.” – zapowiada Michał Dworczyk. Czego można się zatem spodziewać? Choć Dworczyk nie zdradził szczegółów, to dziennikarze mają już swoje przecieki.

„Radio ZET przypomina, że samorządy niektórych miast, np. Warszawy, Krakowa czy Łodzi, chcą zorganizować loterie, które mają zachęcać do szczepień przeciw COVID-19. Podobne loterie organizowane są w USA.” – czytamy na Wirtualnej Polsce.

Kilkadziesiąt godzin temu donosiliśmy też o grupie samorządowców, którzy rekomendowali rządowi, aby uzależnić wypłatę 14. emerytury i 500 plus od szczepień. Mało prawdopodobne jednak wydaje się, że rząd zdecyduje się aż na takie radykalne kroki. I z wypowiedzi Michała Dworczyka można wywnioskować, że rząd zamierza raczej nagradzać za szczepienia niż karać za ich brak.

Tymczasem Michał Dworczyk potwierdził też, że już wkrótce doczekamy się certyfikatów covidowych. „Dzięki temu nie będziemy musieli odbywać kwarantanny i będziemy mogli łatwiej i szybciej udowodnić, że jesteśmy bezpieczni dla innych.” – tłumaczy.

źródło: Wirtualna Polska, Radio ZET

  1. Uważajcie na siebie. IMGW wydało ostrzeżenia aż dla sześciu województw
  2. Nie żyje co najmniej 20 osób. Olbrzymia tragedia podczas ultramaratonu górskiego
  3. Gorzkie słowa Katarzyny Dowbor o TVP. Poznaliśmy kulisy jej zwolnienia

Zobacz również: