wybuch gazu
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

Trzy osoby nie żyją, a dziecko cudem ocalało. To bilans tragicznego zderzenia samochodu osobowego z pociągiem. 

Samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Przeżyło tylko dziecko. Wiadomo w jakim jest stanie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotnie popołudnie. Kierowca samochodu osobowego nie zachował należytej ostrożności i na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał pod rozpędzony pociąg. Wskutek wypadku trzech dorosłych podróżujących samochodem osobowym zginęło na miejscu. Cudem ocalało jedynie dziecko.

„Na miejscu zginął 21-letni kierujący oraz pasażerowie w wieku 43 i 23 lat. Czwarta osoba z tego auta, 11-letni chłopiec był reanimowany. Nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala dziecięcego w Olsztynie.” – donosi Interia.pl.

W niedzielę rzecznik Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego przekazał najnowsze rokowania dotyczące stanu zdrowia poszkodowanego chłopca. Nie jest dobrze, ale lekarze walczą co robią, aby uratować zdrowie, a przede wszystkim życie chłopca. „Chłopiec żyje, był operowany w nocy. Nadal pozostaje w stanie bardzo ciężkim po urazie wielonarządowym. Jest na oddziale intensywnej terapii.” – przekazał mediom Grzegorz Adamowicz.

Maszynista pociągu był trzeźwy. Ponadto służby podały, że pociągiem Intercity relacji Białystok – Gdynia jechały 55 osoby. Nikomu ani też obsłudze pociągu nic się nie stało. Takiego szczęścia nie mieli niestety kierujący i pasażerowie samochodu osobowego. „Podróżujące oplem ofiary wypadku to mieszkańcy miasta i gminy Kętrzyn.” – donosi Interia.pl.

Z informacji przekazanych przez rzecznika Polskich Kolei Państwowych wynika, że przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym na którym doszło do wypadku jest postawiony znak stop. Policja we współpracy z prokuraturą i komisja kolejową będzie teraz wyjaśniać czy kierowca go zignorował. Wiele na to wskazuje, ale na ostateczny osąd jest zbyt wcześnie.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. Oburzające kazanie księdza. Mówił o dzieciach. Jeden z rodziców nie wytrzymał. Poszedł do sądu
  2. Nie żyje polski piłkarz. Tragiczny wypadek na autostradzie pod Łodzią
  3. Niecodzienna sytuacja w banku. Chciała wypłacić swoje pieniądze. Na miejsce wezwano policję

Zobacz również: