Książę Filip spisał testament
Foto: YouTube

Książę Filip nawet po śmierci potrafi zadziwić opinię publiczną. Właśnie wyszło na jaw, co i komu zapisał w swoim testamencie mąż Królowej Elżbiety II. Przypuszczalnie brytyjska rodzina królewska jest zdziwiona ostatnią wolą Księcia Edynburga.

Książę Filip pozostawił po sobie miliony funtów

Mąż Elżbiety II zmarł 9 kwietnia tego roku. Jak każdy szanowany arystokrata, Książę Filip spisał przed śmiercią testament. Właśnie teraz ujawniono ostatnią wolę 99-latka. Trzeba przyznać, że jest ona dość zaskakująca.

Zacznijmy jednak od tego, co pozostawił po sobie Książę Filip. Otóż małżonek królowej za życia dysponował dość pokaźnym prywatnym majątkiem. Według brytyjskiego „The Sun”, może chodzić nawet o 30 milionów funtów. Warto dodać, iż w przeliczeniu na złotówki to około 160 milionów.

Ku zdziwieniu opinii publicznej, Książę Filip podzielił swój majątek pomiędzy 4 osoby. Co ciekawe, tylko jedna z nich jest członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej. Chodzi oczywiście o Królową Elżbietę II. Monarchini ma otrzymać największą część majątku należącego do jej zmarłego małżonka. Kim zatem są pozostali spadkobiercy?

Media twierdzą, iż są to trzej najbliżsi współpracownicy Księcia Filipa. To właśnie oni mieli się opiekować 99-latkiem w ostatnim czasie. Pieniądze trafią do prywatnego sekretarza Archie Miller Bakewella, kamerdynera Stephena Niedojadlo i pazia Williama Hendersona. Tabloidy zwracają uwagę, iż ostatni z wymienionych troszczył się o umierającego arystokratę w ostatnich latach jego życia.

Najbliżsi nie pozostaną z pustymi rękoma

Wiele osób nie kryje zdziwienia tym, iż Książę Filip nie wymienił w testamencie swoich wnuków. Dziennikarze twierdzą jednak, iż Książę Edynburga jeszcze za życia zadbał o finanse swoich wnuków, zatem nie musiał uwzględniać ich w swojej ostatniej woli.

Na pewno zastanawiacie się co z dziećmi zmarłego. Książę Karol (72 l.), księżniczka Anna (70 l.), książę Andrzej (61 l.) i książę Edward (57 l.) w spadku po ojcu otrzymali cenne wolumeny należące do Filipa. Podobno każdy z królewskich potomków będzie mógł zabrać dowolną liczbę książek z biblioteki Filipa w Pałacu Buckingham.

Źródło: The Sun

  1. Magda Gessler wyznała publicznie miłość. Nie chodzi o jej męża
  2. Jacek Kurski nie będzie już dłużej szefem TVP? Podjęto ważną decyzję w sprawie posady prezesa mediów publicznych
  3. Lecha Wałęsa o swoim miejscu pochówku. W tle kłopoty finansowe

Zobacz również: