strzelanina
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Takie materiały, jak ten wyciskają łzy. Trudno się dziwić, że wszyscy są przerażeni, kiedy ginie 16 osób, w tym dzieci. A niestety, ale z taką sytuacją mamy do czynienia. Tragiczne wydarzenia rozegrały się w Peru.

Nie żyje 16 osób, w tym dzieci. Ciała spalono

„Siły zbrojne poinformowały, że lewacka partyzantka Świetlisty Szlak zabiła co najmniej 16 osób, w tym dwoje dzieci w odległym regionie Peru.” – czytamy w portalu Interia.pl. Są już pierwsze hipotezy, dlaczego doszło do mordu.

Na miejscu mordu znaleziono bowiem ulotki, które mają zastraszyć pozostałe osoby i powstrzymać je przed głosowaniem w nadchodzących wyborach. „Znaleziono 16 ciał z śladami po kulach, niektóre z nich, w tym ciała dwójki dzieci były spalone.” – czytamy w Interii.

„Ulotki ostrzegały ludność przed głosowaniem w mającej się odbyć 6 czerwca drugiej turze wyborów prezydenckich w Peru. Dodano, że grupa oczyszcza region z informatorów i zdrajców oraz innych pasożytów.” – czytamy dalej w doniesieniach Interii, która powołuje się na źródła BBC.

Peruwiańskie władze zapewniają jednak, że proces wyborczy będzie bezpieczny, a wydarzenia nazwała mianem ludobójstwa. W miejsce zdarzenia i okoliczne rejony wysłano sporo żołnierzy. Peruwiańska armia zapewnia, że sprawcy mordu nie pozostaną bezkarni.

O tym, jak niebezpieczną organizacją jest Świetlisty Szlak świadczy to, o czym pisze Interia w podsumowaniu swojego materiału, kolejny raz odwołując się do ustaleń BBC. „W latach 80. Świetlisty Szlak prowadził krwawą rebelię przeciwko peruwiańskiemu rządowi, w której zginęło do 70 tys. osób. Po aresztowaniu przywódcy organizacji Abimaela Guzmana w 1992 r. partyzanci stopniowo tracili wpływy i terytorium.” – możemy przeczytać.

źródło: Interia.pl, PAP, BBC

  1. Olbrzymi skandal na tegorocznej Eurowizji? Europejska Unia Nadawców publikuje komunikat
  2. Rusza wsparcie dla seniorów. Rząd przekazał sensacyjne wieści. Potwierdził je Michał Dworczyk
  3. Ujawnili majątek Mateusza Morawieckiego. Kwota przyprawia o zawroty głowy

Zobacz również: