Prognoza pogody, jaka pogoda w Polsce?

Gościem „Newsroomu” Wirtualnej Polski był Paweł Staniszewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przekazał on najnowsze prognozy dotyczące tegorocznego lata. Jaka będzie pogoda? Duże zaskoczenie.

Tegoroczne lato będzie inne, niż to, do którego się przyzwyczailiśmy

„Jako Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej tworzymy takie prognozy, które sięgają już lata. (…) Równo za miesiąc zaczynamy już kalendarzowe lato. (…) Początek czerwca będzie jeszcze stosunkowo normalny.” – przyznał Paweł Staniszewski, czym zaciekawił odbiorców. Swoją myśl rozwinął w dalszej części wypowiedzi.

„Nie będą to wysokie temperatury. Przeciętne temperatury, które notujemy właśnie w czerwcu. Końcówka czerwca okaże się już cieplejsza. A w lipcu, zwłaszcza na południu Polski prognozujemy temperatury powyżej normy. Czyli warto jechać na wakacje na południe Polski.” – mówił na łamach „Newsroomu” Wirtualnej Polski, ekspert IMGW. Na tym jednak nie koniec prognoz, a niestety koniec… raczej optymistycznych informacji.

„Lato będzie jednak troszeczkę inne, niż te, do których się przyzwyczailiśmy. (…) Te wakacje będą troszeczkę chłodniejsze. (…) Bliżej tych 20 stopni, niż 30, w Polsce centralnej i nad morzem. Tak jak powiedziałem, cieplej będzie na południu Polski. (…) Fale upałów będą krótsze i mniej intensywne niż w ostatnich latach. (…) Noce nie będą aż tak gorące.” – tłumaczy meteorolog.

„Pojawi się więcej mokrych, chłodniejszych dni. Powoli zaczyna się zmieniać temat, jeśli chodzi o susze, z którymi mieliśmy problem w ostatnich latach.” – zakończył wątek ekspert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

„Druga połowa czerwca i cały lipiec” – wskazał Staniszewski na terminy, kiedy warto zaplanować wakacje, bo wtedy pogoda będzie po prostu najlepsza.

źródło: Newsroom Wirtualna Polska

  1. Niedzielski o kolejnym luzowaniu obostrzeń. Podał ostateczną datę
  2. Makabryczne odkrycie w lesie. To poszukiwana od kilku dni kobieta
  3. Napadł na dziewczynkę i dorosłą kobietę. Szuka go policja. Są nowe informacje i zdjęcie mężczyzny

Zobacz również: