Minister Zdrowia Adam Niedzielski
fot. PAP

Na ten moment czekali wszyscy. Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie kolejnego luzowania obostrzeń. Choć z ust Ministra Zdrowia padła konkretna data, kiedy możemy spodziewać się powrotu do normalności, to jednocześnie jest on ostrożny. Przyznaje, że nawet jedna nowa mutacja może spowodować kolejne nasilenie się pandemii koronawirusa.

Przełomowe, aczkolwiek i ostrożne słowa Ministra Zdrowia

W ciągu ostatnich dni Polacy wyraźnie pokazali, jak brakuje im normalności. Ogródki restauracyjne zapełniły się niemal do ostatniego miejsca. Wszyscy czekają na kolejne luzowanie obostrzeń, ale większość osób zdaje sobie też sprawę z tego, że musi nastąpić to w granicach rozsądku. Potwierdza też to Adam Niedzielski. Minister Zdrowia podał datę luzowania, ale jednocześnie przypomina, że sytuacja może wywrócić się kolejny raz do góry nogami.

„Jeżeli trend będzie kontynuowany i przede wszystkim będziemy nadal mieli postępy w Narodowym Programie Szczepień, to nie mamy argumentów, żeby nie przywracać normalnego życia.” – mówi Adam Niedzielski pytany o powrót do normalności. Z jego ust na antenie RMF FM padła też konkretna data. „Na pewno przed 5 czerwca.” – przyznał Minister Zdrowia, dopytywany o to, kiedy pojawi się kolejny harmonogram luzowania obostrzeń.

Jednocześnie Adam Niedzielski nakazuje dużą ostrożność. „Nie ma czegoś takiego jak ostateczne zwycięstwo z pandemii. (…) Jedna mutacja może „wywrócić stolik”” – przyznaje Minister Zdrowia. Wyraźnie wskazując, że wciąż musimy stosować się do zasad bezpieczeństwa i szczepić się przeciwko koronawirusowi, dzięki czemu nasze szanse na zwycięstwo wyraźnie wzrastają.

źródło: Interia.pl, PAP, RMF FM

  1. Napadł na dziewczynkę i dorosłą kobietę. Szuka go policja. Są nowe informacje i zdjęcie mężczyzny
  2. Pamiętacie śmierć Ewy Tylman? Pojawiły się zaskakujące dowody. Będzie przełom?
  3. Jarosław Kaczyński zauroczony w starszej od siebie kobiecie. Nieznane fakty z prywatnego życia prezesa wyszły na jaw

Zobacz również: