Ewa Tylman

Tą sprawą przed kilkoma laty żyła cała Polska. Zaginięcie Ewy Tylman w Poznaniu, a następnie wyłowienie jej ciała z Warty. Ciągnący się przez wiele miesięcy proces i wciąż więcej pytań, niż odpowiedzi. Teraz sprawa wraca na nagłówki portali internetowych i gazet. Pojawiły się bowiem zaskakujące dowody. Wiadomo, o co dokładnie chodzi.

Nowe dowody w sprawie śmierci Ewy Tylman? Do sądu trafił tajemniczy list

Proces oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman Adama Z. toczył się od stycznia 2017 roku. Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok dopiero w kwietniu 2019 roku, uznając Adama Z. niewinnym. „W styczniu 2020 r. Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał prawomocny wyrok w tej sprawie. Uchylił wyrok sądu pierwszej instancji i skierował sprawę do ponownego rozpoznania.” – czytamy w portalu RMF FM.

To właśnie dzisiaj Sąd Okręgowy w Poznaniu kontynuował ponowny proces w sprawie Adama Z. i stało się coś nieoczekiwanego. „Sędzia Katarzyna Obst poinformowała na rozprawie, że do akt sprawy został dołączony nowy dowód.” – wyjawia RMF FM.

Nowy dowód przekazało pewne biuro detektywistyczne do komisariatu policji w Łodzi. „W załączeniu przesyłam korespondencję (…) która została odebrana jako polecona od osoby podającej się w tytule nadawcy jako Wojtek Afera (…) Przedmiotowa przesyłka jako polecona za potwierdzeniem odbioru została odebrana zgodnie z miejscem adresowym. We wskazanej przesyłce w dużej kopercie bąbelkowej znajdowały się dwa telefony komórkowe oraz kartka formatu A4 z treścią, cytuję: Szanowni państwo, w związku z bardzo ważnymi informacjami, które znalazłem w telefonach, które wyrzucił radny Krakowa Sebastian A. dotyczą zamordowanej Ewy Tylman. Przesłałem je pod adres waszej agencji, dane na kopercie są nieprawdziwe z powodu bezpieczeństwa, gdyż nie chcę skończyć jak Ewa Tylman.” – cytowała pismo sędzina.

Wkrótce dowiemy się, o co tak naprawdę chodzi. Czy Ewa Tylman została zamordowana?

„W związku z powyższym, wydane zostanie – po ustaleniu danych odpowiedniego biegłego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – postanowienie o tym, aby oba telefony zostały przez uprawnioną do tego osobę otwarte, sprawdzone, a wszelka treść, która w tych telefonach jest zawarta, żeby została wydrukowana, żeby zostały stworzone stenogramy, tak żeby można było stwierdzić, czy jakiekolwiek informacje, które w ramach tych telefonów są zawarte – jeżeli w ogóle takowe są – możliwe były do skontrolowania i to w taki sposób, by nie było zarzutu jakiejś ingerencji w treści, które ewentualnie są w tych telefonach umieszczone.” – tłumaczyła sędzina. Kolejna rozprawa ma się odbyć w sierpniu.  I prawdopodobnie wtedy też dowiemy się więcej szczegółów na temat nowych dowodów w sprawie zaginięcia i śmierci Ewy Tylman.

źródło: RMF FM, PAP

  1. Dramat w budynku ABW. Pracownik wyskoczył z okna. Napłynęły najnowsze wieści ze szpitala
  2. Lubelskie: tragedią 91-latki zainteresowali się dopiero dziennikarze. Pani Helena z dnia na dzień straciła dom
  3. Szokujący zwrot akcji ws. Smoleńska? Macierewicz nie będzie zadowolony. Są nowe okoliczności

Zobacz również: