wojna na Ukrainie

Ta sprawa zaszokowała wszystkich. Policja przekazała właśnie nowe informacje w sprawie poszukiwań 40-letniego mężczyzny, który napadł na dziewczynkę i prawdopodobnie także kobietę. Niewykluczone, że uciekł poza granice Polski, ale mundurowi zakładają także scenariusz, że napastnik wciąż może przebywać w Polsce. Policja publikuje jego zdjęcie.

40-latek napadł na dziewczynkę. Widziałeś go? Powiadom policję

„Już ponad tydzień policjanci z całej Polski szukają 40-letniego mężczyzny, który napadł na 12-letnią dziewczynkę i najprawdopodobniej na dorosłą kobietę.” – informuje portal Wirtualna Polska.

Policjanci nie wykluczają żadnego ze scenariuszy. Pod uwagę brane są trzy hipotezy. Jedna zakłada, że mężczyzna jest już poza granicami Polski, druga, że wciąż przebywa w naszym kraju a trzecia, że planuje przekroczyć granicę. „Lepiej, żeby się zgłosił sam. Przy obecnych technikach operacyjnych, ustalenie gdzie przebywa, to kwestia czasu.” – wyjawił jeden ze śledczych w rozmowie z Wirtualną Polską.

Mężczyzna jest podejrzewany o to, że w Malborku napadł na starszą kobietę. Poza tym, wiadome jest, że 12 maja w miejscowości Trutnowy (woj. pomorskie) zaatakował 12-latkę. Ruszył za nim policyjny pościg, który nie przyniósł efektów. To już 9 doba poszukiwań 40-latka. Poniżej znajduje się jego zdjęcie, opublikowane na stronie policja.pl.

źródło: policja.pl

Napastnik jest sprytny. Tuż po zdarzeniu pozbył się telefonu komórkowego, aby śledczy nie mogli zlokalizować jego położenia za pomocą nadajników BTS. Policjanci jednak są pewni, że prędzej czy później dorwą uciekiniera i postawią go przed wymiarem sprawiedliwości. „Musi wypłynąć w naszych działaniach operacyjnych. Musi popełnić jakiś błąd. Sprawdzamy wszystkie sygnały, wykorzystywane są specjalistyczne techniki operacyjne.” – przekazali w rozmowie z Wirtualną Polską.

Każda osoba, która posiada informacje o miejscu pobytu mężczyzny widocznego na zdjęciu lub nawet wie, gdzie przebywał w ostatnich dniach, proszona jest o kontakt z policją. Wiele spraw rozwiązanych zostało właśnie w ten sposób. Mundurowi zapewniają anonimowość.

źródło: Wirtualna Polska, policja.pl

  1. Pamiętacie śmierć Ewy Tylman? Pojawiły się zaskakujące dowody. Będzie przełom?
  2. Dramat w budynku ABW. Pracownik wyskoczył z okna. Napłynęły najnowsze wieści ze szpitala
  3. Elżbieta Zapendowska skomentowała występ Brzozowskiego. Wyjawiła także, która piosenka jest faworytem

Zobacz również: