wybuch gazu

Ogólnopolskie media donoszą o sporym pożarze, który wybuchnął w elektrowni Bełchatów. W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania, na których widać ogień i potężne kłęby dymu. Publikujemy je także w naszym tekście.

Kilkanaście zastępów straży pożarnej w akcji

„Na terenie Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie w miejscowości Rogowiec (woj. łódzkie) wybuchł pożar. Zapalił się taśmociąg na wysokości około 30 metrów. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej.” – donosi pilnie portal TVP Info.

„Akcja gaśnicza jest utrudniona ze względu na dostęp do płonącego obiektu.” – informują strażacy. W akcji bierze udział specjalny podnośnik i drabina. PGE potwierdza wystąpienie zdarzenia. Ogień miał pojawić się około godziny 11.

„Zapalił się węgiel transportowany do bloku 14 w Elektrowni Bełchatów. Trwa akcja gaszenia ognia, z udziałem 9 zastępów zakładowej oraz państwowej straży pożarnej. Przyczynę pożaru wyjaśni powołana w tym celu specjalna komisja.” – czytamy relacje PGE na portalu TVP Info. Poniżej możecie zobaczyć nagrania wideo z miejsca.

„Nie wierzę w przypadki” – napisał Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. W ciągu 7 dni doszło do awarii w Bełchatowie, wyroku TSUE w sprawie kopalni w Turowie oraz pożaru kluczowego taśmociągu. Zdaniem Kowalskiego to zdecydowanie za dużo i dopatruje się w tym wszystkich ingerencji osób trzecich.

Także na poniższym nagraniu, dostępnym w portalu Youtube widać skale ognia i dymu, z jaką walczą strażacy.

AKTUALIZACJA: „Strażakom udało się ugasić wstępnie ogień, ale sytuacja pożarowa nie została opanowana” – donosi TVP Info.

źródło: TVP Info, Youtube, Twitter, mat. prasowe

  1. Makabryczne odkrycie w lesie. To poszukiwana od kilku dni kobieta
  2. Tegoroczne lato będzie inne, niż to, do którego się przyzwyczailiśmy. Ekspert IMGW o prognozach
  3. Niedzielski o kolejnym luzowaniu obostrzeń. Podał ostateczną datę

Zobacz również: