nie żyje dziecko

Ta sprawa mrozi krew w żyłach. Groźny pedofil ukrywał się w Polsce. Policja dokonała jego zatrzymania, a teraz ujawnia szczegóły. Wszystko skończyło się szczęśliwie, choć mogło dużo gorzej. Aż strach pomyśleć, do czego mogłaby być zdolna ta osoba, przebywając jeszcze dłużej na wolności.

Pedofil uciekający z Argentyny zatrzymany w Polsce

Dzięki współpracy w ramach międzynarodowego programu ENFAST funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego zatrzymali przestępcę seksualnego na terenie Polski. O wszystkim poinformował rzecznik polskiej policji, insp. Mariusz Ciarka.

We Wrocławiu został zatrzymany 23-letni obcokrajowiec, który ukrywał się przed argentyńskim wymiarem sprawiedliwości. „Mężczyzna był poszukiwany na podstawie czerwonej noty za przestępstwa na tle seksualnym wobec małoletnich.” – czytamy na łamach portalu Interia.pl.

Ponadto rzecznik polskiej policji przekazał, że mężczyzna był poszukiwany w blisko 200 krajach, a wszystko zakończyło się szczęśliwie z punktu widzenia policji właśnie ze względu na sprawnie działający system ENFAST. „Argentyńscy funkcjonariusze zdobyli informacje wskazujące na możliwy pobyt poszukiwanego na terenie Polski. Z uwagi na niedawno rozpoczętą współpracę sieci ENFAST z Ameryką Południową, prośba o podjęcie działań wpłynęła do polskiego Punktu Kontaktowego tej policyjnej sieci mieszczącego się w Biurze Kryminalnym KGP.” – mówi insp. Mariusz Ciarka o początkach akcji.

Poszukiwania nie były jednak takie proste. „W trakcie ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości, podejrzany wielokrotnie zmieniał miejsca przebywania oraz wizerunek. Mężczyzna podczas pobytu w Polsce wynajął mieszkanie, a przed swoimi współlokatorami podawał się za zupełnie za inną osobę. Stworzył sobie nową tożsamość i starał się w miarę normalnie żyć oraz zapomnieć o niewygodnej przeszłości, która pozostawiła swój ślad i powodowała ciągłą obawę przed zatrzymaniem.” – zdradza szczegóły rzecznik policji.

źródło: PAP, Interia.pl

  1. Jasnowidz potwierdza wizję Jackowskiego. Jesienią będziemy mieć przerażenie w oczach?
  2. Dwójka dzieci i trzech dorosłych rannych. W akcji helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
  3. Tusk przejmie stery w Platformie Obywatelskiej? Nowe informacje nie pozostawiają złudzeń

Zobacz również: