źródło: RMF FM

„Zmiany, które proponujemy wprowadzają sprawiedliwy system”- tak skwitował najnowszy plan rządu na zmiany podatkowe w Polsce Michał Dworczyk. Co jeszcze w rozmowie z Robertem Mazurkiem zdradził szef kancelarii premiera?

W minioną sobotę, 15 maja Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło Polakom „Nowy Ład”. Jarosław Kaczyńska wraz z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawili szeroki plan zmian, które planują wprowadzić.

Nie da się jednak ukryć, że to zmiany podatkowe są jednym z bardziej interesujących kwestii dla Polek i Polaków. Zwłaszcza, że jak mówił też Dworczyk w ostatniej rozmowie z Wirtualną Polską dla obecnego rządu ma być to sprawa priorytetowa.

O TYM PISALIŚMY: Polski Ład: co wejdzie w życie jako pierwsze? Znamy szczegóły planu PiS

Michał Dworczyk staje w obronie zmian podatkowych

Pytanie tylko czy wychodzi mu to na tyle, aby przekonało to społeczeństwo? Według PiS omawiany w „Nowym Ładzie” zmiany mają być korzystne dla 90 proc. podatników.

Jesteśmy krajem na dorobku. Obowiązkiem rządu jest tworzenie systemu, który będzie wyrównywał szanse i który będzie tworzył sprawiedliwy system – oświadczył w rozmowie z Mazurkiem minister Dworczyk.

W sieci natomiast wciąż pojawiają się negatywne głosy co do planowych zmian w systemie podatkowym Polski. Nie da się również ukryć, że bardzo duży odzew jest ze strony części społeczeństwa w przedziale wiekowym 26-35 lat.

Również przedsiębiorcy krytycznym okiem patrzą na najnowsze decyzje rządu. Na tych zmianach bowiem – według wielu – ma skorzystać lwia część elektoratu Prawa i Sprawiedliwości, czyli osoby w wieku emerytalnym. Jaka jest wasza opinia?

źródło: RMF FM

ZOBACZ TEŻ:

  1. O tym podatku mało kto ma pojęcie. Urząd Skarbowy może dokonać windykacji należności
  2. Wyciek z rządowych baz danych. Jest komentarz szefostwa RCB, a także szefa kancelarii premiera
  3. Nie żyje poseł Prawa i Sprawiedliwości. Informacje potwierdziło kierownictwo partii

Zobacz również: