Królowa Elżbieta II
foto: YouTube

Przykre wieści docierają z Wysp Brytyjskich. Królowa Elżbieta II nie tak dawno straciła męża. Tymczasem, właśnie pojawiła się wiadomość, iż monarchinię spotkało kolejne nieszczęście. Głowa brytyjskiej rodziny królewskiej niespodziewanie musiała pożegnać się ze swoim przyjacielem.

Królowa Elżbieta II jest całkowicie zdruzgotana

Brytyjska monarchini nieco ponad miesiąc temu straciła ukochanego małżonka Księcia Filipa. Para przeżyła razem ponad 70 lat, zatem pustka, którą teraz czuje Królowa Elżbieta II musi być ogromna.

Pozostali członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej od razu otoczyli opieką seniorkę rodu. Formą wsparcia królowej w trudnych chwilach miał być również prezent, który otrzymała od swojego syna Księcia Andrzeja. Książę Yorku podarował swojej matce dwa szczeniaki rasy corgi. Pieski otrzymały imiona Fergus i Muick.

Królowa Elżbieta II jest znaną miłośniczką psów, zwłaszcza tych rasy corgi. Co ciekawe, w ciągu swojego ponad 90-letniego życia głowa brytyjskiej rodziny królewskiej miała ich ponad 30. Oczywistym wydawało się zatem, iż szczeniaczki mają za zadanie poprawić samopoczucie monarchini w ciężkich chwilach.

Rzeczywiście psiaki szybko skradły serce Elżbiety II. Królowa chętnie spacerowała z pupilami na rozległych terenach zamku Windsor. Zgodnie z oczekiwaniami, spędzanie czasu z Fergusem i Muick pozytywnie wpłynęło na monarchinię. Zdaniem mediów, kontakt z corgi pomagał królowej radzić sobie z trudnościami oraz żałobą po śmierci Księcia Filipa.

Niestety, właśnie pojawiła się informacja, iż jeden z czworonożnych przyjaciół Elżbiety II niespodziewanie zdechł. Według zagranicznych dziennikarzy, w miniony weekend Fergus niespodziewanie zachorował. Szczeniaka nie dało się uratować. Chociaż piesek miał zaledwie pięć miesięcy, to Królowa Elżbieta II mocno przeżywa jego odejście. „Królowa jest całkowicie zdruzgotana. Szczenięta miały ją rozweselić w tym trudnym czasie. Wszyscy wokół są zmartwieni, gdyż stało się to tak szybko po stracie męża” – donosi osoba z otoczenia monarchini.

Źródło: The Sun

  1. Amsterdam: strzelanina na północy miasta. To jedna z największych akcji policyjnych w ostatnim czasie
  2. Polsat: popularny program znika z anteny. Wiemy czym zastąpi go stacja
  3. Mateusz Morawiecki na prezydenta? Takie wnioski wysnuły media po wywiadzie Kaczyńskiego

Zobacz również: