Pogoda
zdjęcie ilustracyjne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia meteorologiczne oraz hydrologiczne. Część z nich ma nawet najwyższy, trzeci stopień. W środę na wielu obszarach Polski pogoda da nam ostro w kość.

Ostrzeżenia IMGW na środę. Może być niebezpiecznie

W ostatnich dniach nadaremno szukać można wiosny. Niestety, ale środa będzie kolejnym dniem, kiedy pogoda da nam w kość. Już zapowiadają to synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne dla przeważającego obszaru Polski oraz ostrzeżenia hydrologiczne.

„Będzie pochmurno i warto przygotować się na opady deszczu, a po południu również na burze. IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne – także najwyższego trzeciego stopnia.” – czytamy w portalu Wirtualna Polska. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że już od rana niebo będzie pochmurne i będzie padał deszcz, ale kulminacja złej pogody nastąpi popołudniu.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1394885619151687685

Wtedy też nad poszczególne obszary naciągną burze. „Podczas burz porywy wiatru mogą osiągnąć 65 km/h. Z prognoz IMGW wynika, że wyładowań mogą spodziewać się przede wszystkim mieszkańcy południowych regionów, ale zagrzmieć i błyskać może także na północnym zachodzie kraju.” – przekazuje Wirtualna Polska.

W środę może wpaść nawet to 15 litrów deszczu na metr kwadratowy. W Tatrach spodziewane są opady śniegu, a u górskich szczytów pokrywa śnieżna może przybrać 10 centymetrów.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1394870434408116228

Środa to także dzień wydawania przez IMGW ostrzeżeń hydrologicznych. „IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne, które w przypadku zlewni Soły mają trzeci, najwyższy stopień. Alerty drugiego stopnia wydano dla pasa od południa woj. łódzkiego, przez woj. śląskie, po woj. małopolskie.” – donosi Wirtualna Polska.

źródło: Wirtualna Polska, IMGW

  1. O tym podatku mało kto ma pojęcie. Urząd Skarbowy może dokonać windykacji należności
  2. Fatalna pomyłka przy szczepieniu. To miała być formalność. 67-latka trafiła do szpitala
  3. Mężczyzna zmarł podczas policyjnej interwencji. „Czterech policjantów przez wiele minut go przytrzymywało”

Zobacz również: