wybuch gazu
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

W ostatnich dniach cała Polska żyła zaginięciem 13 i 15-latka. Niestety, ale finał sprawy okazał się najbardziej dramatyczny, jaki mogliśmy sobie wyobrazić. Najpierw w piątek wyłowiono ciało młodszego chłopca, a dwa dni później, w niedzielę starszego. Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok, by poznać, co wydarzyło się nad Odrą. Dziś już znamy odpowiedź na to pytanie.

Pojawiły się wyniki sekcji zwłok dwóch nastolatków, których ciała wyłowiono z Odry

O wszystkim informuje Polska Agencja Prasowa oraz portal Interia.pl. Prokuratura przekazała najnowsze ustalenia. I już teraz, z całą pewnością, można stwierdzić, co wydarzyło się feralnego dnia nad Odrą.

Z przeprowadzonej sekcji zwłok jasno wynika, że przyczyną śmierci obu chłopców było utonięcie. Nie przyczyniły się do tego osoby trzecie. „Ustalenia medyka wskazują na nieszczęśliwy wypadek nad rzeką i, jeśli nie pojawią się jakieś nowe informacje w tej sprawie, należy spodziewać się umorzenia postępowania prowadzonego przez świebodzińskich prokuratorów.” – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Przypomnijmy, że poszukiwania chłopców zakrojone na szeroką skalę trwały od 10 maja. Od początku służby skoncentrowały się na rejonie w okolicach Odry. I jak niestety okazało się w piątek (13 maja) trop ten był słuszny. Wyłowiono najpierw ciało 13-latka, a dwa dni później jego starszego kolegi.

„To były jedne z największych działań poszukiwawczych, jakie prowadzono na terenie woj. lubuskiego. Każdego dnia w działaniach brało udział około 200 ludzi, m.in. policjantów, strażaków i żołnierzy.” – przypomina Interia.pl.

źródło: PAP, Interia.pl, mat. prasowe

  1. Bulwersujące zachowanie księdza podczas Pierwszej Komunii Świętej. Te słowa skierował w stronę dzieci (WIDEO)
  2. 1,5 i 2 latek spadli z wysokości. Starszy chłopiec miał mniej szczęścia. Wiadomo gdzie byli rodzice
  3. Nowa szczepionka prawdziwym przełomem? Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości

Zobacz również: