szczepionki

Pojawia się coraz to więcej szczepionek przeciwko koronawirusowi, a wszystkim wnikliwie przyglądają się odpowiednie instytucje międzynarodowe. Teraz właśnie do mediów przedostały się wyniki badań klinicznych szczepionki francuskiej firmy Sanofi i brytyjskiego koncernu GlaxoSmithKline. Są obiecujące i warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dwie rzeczy. Jeżeli się potwierdzą, to śmiało będzie można mówić o przełomie.

Nowa szczepionka z rewelacyjnymi wynikami badań klinicznych

Mowa o preparacie, który powstał we współpracy francuskiego Sanofi i brytyjskiego GlaxoSmithKline. Pierwsza pozytywna informacja jest taka, że badania kliniczne wykazały silną odpowiedz immunologiczną u dorosłych z każdej grupy wiekowej. To jednak nie koniec pozytywnych informacji.

Okazuje się także, że międzynarodowa szczepionka na koronawirusa nie powoduje jakichkolwiek obaw dotyczących bezpieczeństwa jej stosowania. „Nie stwierdzono także żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu.” – piszą wprost dziennikarze portalu Interia.pl, którzy zagłębili się w przytaczane wyniki badań klinicznych.

„Wstępne wyniki drugiej fazy przeprowadzanych na ludziach badań klinicznych szczepionki przeciwko COVID-19 francuskiej firmy Sanofi i brytyjskiego koncernu GlaxoSmithKline potwierdziły wysoką skuteczność preparatu.” – przekazała francuska firma.

Okazuje się, że poziom wytworzonych przeciwciał po podaniu szczepionki jest nawet porównywalny do poziomu przeciwciał u osób, które przechorowały COVID-19.

„W trwających od 22 lutego badaniach wzięło udział 722 ochotników. W najbliższych tygodniach ma się rozpocząć trzecia faza testów klinicznych, w których weźmie udział ponad 35 tys. osób w kilku krajach świata.” – czytamy. Preparat podawany jest w dwóch dawkach i w dużej mierze oparty jest na rekombinowanym białku. Prawdopodobnie szczepionka, oczywiście, jeżeli w kolejnej fazie badań klinicznych pójdzie wszystko zgodnie z planem, będzie dostępna do użytku pod koniec 2021 roku.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. 1,5 i 2 latek spadli z wysokości. Starszy chłopiec miał mniej szczęścia. Wiadomo gdzie byli rodzice
  2. Rolnik zgwałcił kochanka żony? Sąd wymierzył surową karę. Teraz pojawiły się nieznane dotąd fakty
  3. Ceny w restauracjach drastycznie w górę. Internautka pokazała swój rachunek. Duże zaskoczenie, ile zapłaciła za obiad

Zobacz również: