wypadek
zdjęcie ilustracyjne

Wczorajszy dzień obfity był niestety w tragiczne wydarzenia. 1,5 latek wypadł z balkonu, a o pół roku starszy chłopiec z okna. Obaj żyją, ale 2 latek miał mniej szczęścia i lekarze walczą teraz o jego życie. Znamy szczegóły tego, co wydarzyło się w minioną niedzielę.

1,5 latek wypadł z balkonu, a 2 latek z okna

Oba wydarzenia rozegrały się w różnych regionach Polski, ale informacja o nich przedostała się do mediów w podobnym czasie. Mają też ze sobą wiele wspólnego, prawdopodobnie zawinili opiekunowie dzieci, którzy nie zachowali należytej ostrożności. Jednak, na ten moment, to daleko idące wnioski, a na szczegółowe ustalenia śledczych będzie trzeba poczekać.

W Lublinie 1,5 letni chłopiec wypadł z balkonu. „1,5-roczny chłopiec prawdopodobnie wspiął się na jakiś pozostawiony na balkonie przedmiot, przechylił się przez barierkę i wypadł z balkonu. Chłopiec spadł na trawiaste podłoże.” – przekazała miejscowa policja, cytowana przez portal Polsat News.

Z dotychczasowych ustaleń mundurowych wynika, że na feralnym balkonie bawiła się trójka dzieci. W tym czasie wszyscy byli pod opieką swojego ojca. Matka wyszła po zakupy. Na całe szczęście chłopcu nic poważnego się nie stało. Nie odniósł żadnych poważnych obrażeń, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prawdopodobnie trawiaste podłoże zamortyzowało jego upadek. „Okazało się, że obrażenia nie są poważne, to ogólne potłuczenia, otarcia naskórka. Życiu chłopca nic nie zagraża.” – dodają lubelscy mundurowi.

Niemal w tym samym czasie do podobnej sytuacji doszło na warszawskim Żoliborzu. Tym razem chodzi o 2 latka, który wypadł z… okna. Niestety, ale ten chłopczyk miał mniej szczęścia. Lekarze walczą o jego życie. „Na ulicy Karola Szajnochy około godziny 19.30 doszło do wypadku z udziałem dwuletniego dziecka. Z okna na drugim piętrze wypadł dwulatek. W chwili upadku w mieszkaniu znajdowały się trzy osoby, w tym jedna nietrzeźwa.” – przekazali Super Expressowi funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji.

„Według świadków, lekarze wykonywali reanimację, ostatecznie udało się przywrócić mu funkcje życiowe. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w stanie ciężkim.” – czytamy.

źródło: Polsat News, Super Express, PAP

  1. Rolnik zgwałcił kochanka żony? Sąd wymierzył surową karę. Teraz pojawiły się nieznane dotąd fakty
  2. Kaczyński zapowiada wielkie zmiany w Polsce. Będziemy bogatsi i będzie nam się żyło lepiej
  3. Chłopiec przeżywał w domu horror. Policjanci nie kryli łez, opisując całą sytuację. Zawiniła opieka społeczna?

Zobacz również: