ksiądz kazanie
fot. Youtube, o2.pl

Już kilka razy w ostatnim czasie do mediów przedostały się kontrowersyjne wypowiedzi duchownych. Podobnie jest tym razem, gdzie na portalu Youtube szaleje film, ukazujący wypowiedź jednego z księży podczas kazania. Zdaniem internautów, innego księdza i portalu o2.pl, duchowny skierował w stronę dzieci bulwersujące słowa. Znamy szczegóły.

O tych słowach księdza podczas kazania mówi cała Polska

Wszystko wydarzyło się podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w Dębieńsku w województwie śląskim. Tamtejszy ksiądz postanowił rzucić kilka uwag w kierunki dzieci, przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Duchowny powiedział, że rodzice mogą na nie krzyczeć, a nawet karać klapsem, kiedy zajdzie taka potrzeba.

„Rodzice mają prawo krzyczeć (…) Mama i tata was nie gryzą, ale mogą dać klapsa. To jak ten piesek, jakby nie ugryzł, to owieczka wpadnie w kłopoty. I tutaj mama i tata mają prawo dać klapsa, żeby człowiek otrzeźwiał.” – mówił ksiądz.

Ksiądz stwierdził nawet, że rodzice słusznie zauważają, że do niektórych dzieci można dotrzeć poprzez mózg a do innych trzeba próbować przez inne części ciała. „A jak rodzice krzyczą na was i dostaniecie klapsa, to się z tego spowiadacie. Mama na mnie krzyczała, bo byłam niegrzeczna, dostałam klapsa. Za darmo nie dostaniecie. A rodziców musicie słuchać, bo są kimś wyjątkowym.” – słyszymy.

Taką wypowiedź i kazanie księdza z Dębieńska publicznie na Twitterze skrytykował inny duchowny. „Nie, rodzice nie mają prawa: krzyczeć na dzieci. Nikt nie ma prawa krzyczeć na dziecko i drugiego człowieka. Nie mają do tego prawa rodzice, wychowawcy i księża. Nie, rodzice nie mają prawa „dawać klapsa” – napisał jezuita Grzegorz Kramer.

Fragment wypowiedzi księdza podczas Pierwszej Komunii Świętej możecie posłuchać poniżej, a całe kazanie zostało umieszczone na Youtube, do którego również poniżej znajdziecie link.

źródło: o2.pl, Youtube

  1. 1,5 i 2 latek spadli z wysokości. Starszy chłopiec miał mniej szczęścia. Wiadomo gdzie byli rodzice
  2. Nowa szczepionka prawdziwym przełomem? Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości
  3. Zakończono poszukiwania nastolatków. Potwierdziły się najgorsze wiadomości

Zobacz również: