Książę William
Foto: Instagram

Wielbiciele brytyjskiej rodziny królewskiej wstrzymali oddech. Czyżby Książę William cierpiał na chorobę Kahlera? Media nie mają wątpliwości, że wnuk Elżbiety II zmaga się z tym ciężkim schorzeniem.

Książę William miał zachorować we wojsku

Temat rzekomych problemów zdrowotnych następcy tronu pojawił się w związku ze sprawą jednego z pilotów Royal Air Force, czyli tej jednostki, w której niegdyś służył Książę William. Pilot Zach Stubbings z sił lotniczych Wielkiej Brytanii przyznał, że ma bardzo rzadki nowotwór układu krwiotwórczego.„Myśleli, że mam alergię na nowe mundury w pracy, ale kiedy testy tego nie wykazały, to zrobiłem badania krwi. […] Nie miałem symptomów choroby, więc byłem w szoku, kiedy dowiedziałem się, że to rak. To taki typ nowotworu, który nie bywa w remisji, ale może być aktywny albo nieaktywny.” – opowiada mężczyzna. Schorzenie to nosi nazwę choroby Kahlera. Początkowo lekarze sądzili, że Stubbings ma alergię na odzież, jednak wkrótce odkryto prawdę. Pilot wniósł sprawę do sądu, wygrał ją i w tej chwili oczekuje na wypłatę odszkodowania.

Skoro Książę William służył w tej samej jednostce co Zach Stubbings, od razu pojawił się niepokój o stan zdrowia wnuka Elżbiety II. Spekulowano, iż następca tronu może mieć kłopoty ze zdrowiem. W końcu podobnie jak chory pilot miał kontakt ze spalinami helikoptera Sea King, którym wówczas latał. Niektórzy sugerują nawet, iż syn Księcia Karola cierpi na chorobę Kahlera. Oczywiście brytyjska rodzina królewska nie odniosła sie do całej sytuacji.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej bulwersującej kwestii, pośrednio związanej z Księciem Williamem. Zdaniem Stubbingsa brytyjski rząd zdawał sobie sprawę z zagrożenia. Mimo to nie podjęto żadnych działań, aby je zniwelować. „Wiedzieli, że spaliny z helikoptera są niebezpieczne i mogą doprowadzić do nowotworu, ale postanowili to zignorować. To skandal.” – grzmi chory pilot. Oczywiście Ministerstwo Obrony broni się przed zarzutami mężczyzny. „Badania przeprowadzone przez RAF Centre of Aviation Medicine nie wykazały jednoznacznych wniosków w sprawie ryzyka zdrowia.” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Źródło: Viva, The Sun, Daily Mail

  1. Niebezpieczna sytuacja na Mazurach. Skandaliczne zachowanie turystów. Za chwilę czeka nas kolejna epidemia
  2. Trudna sytuacja Polaków mieszkających na Islandii. Ksenofobiczne ataki i prześladowania zmusiły islandzki rząd do interwencji
  3. W całej Polsce głośno o blokadach ulic. „Mężczyzna usiadł na środku jezdni i nie chciał się ruszyć”

Zobacz również: