Książę Harry
Foto: YouTube

Opinia publiczna myślała, że Książę Harry nie jest jej w stanie już niczym zaskoczyć. Tymczasem, po powrocie do Stanów Zjednoczonych wnuk królowej kolejny raz wzbudził kontrowersje.

Książę Harry na jednej scenie z gwiazdami Hollywood

Nie da się ukryć, że młodszy syn Księcia Karola skupił się ostatnio na karierze celebryty. Wyraz temu dał chociażby kontrowersyjny wywiad, którego Książę Harry udzielił wraz z żoną w studiu Oprah Winfrey.

Teraz Książę Harry wziął udział w kolejnym przedsięwzięciu. Książę Sussex wystąpił na koncercie Global Citizen VAX LIVE. Podczas tego wydarzenia wnuk Elżbiety II stanął na jednej scenie z takimi gwiazdami Hollywood jak Jennifer Lopez, czy Selena Gomez. Koncert został zorganizowany po to, aby promować dystrybucję szczepionek przeciw COVID-19 na całym świecie.

Oczywiście Książę Harry nie wystąpił na koncercie w charakterze wokalisty. Wnuk Elżbiety II wygłosił na stadionie SoFi w Inglewood w Kalifornii okolicznościowe przemówienie. „Ten wieczór jest celebracją każdego z was. Zaszczepionych pracowników służby zdrowia i milionów bohaterów na całym świecie. Spędziliście rok, walcząc odważnie i bezinteresownie, aby ochronić nas wszystkich. (…) Jesteśmy wam dozgonnie wdzięczni.” – chwalił osoby, które z narażeniem własnego zdrowia i życia, włączyły się w walkę z COVID-19.

Oprócz tego, Książę Harry zwrócił uwagę na to, iż preparat przeciw koronawirusowi powinien być dostępny dla każdej osoby bez względu na miejsce jej zamieszkania. „Szczepionka musi zostać dostarczona do wszystkich, wszędzie. Nie możemy spocząć, albo prawdziwie się uleczyć, dopóki nie ustanowimy sprawnych i sprawiedliwych dróg dystrybucji na cały świat. To misja, której nie możemy zawalić. Wirus nie respektuje granic. Dostęp do szczepionki nie może być dyktowany przez geografię. Musimy uznać to jako podstawowe prawo każdego człowieka.” – przekonywał wnuk królowej.

Choć cel koncertu bez wątpienia jest godny pochwały, to sam udział Księcia Harry’ego nie wszystkim się spodobał. W końcu Książę Sussex nie reprezentuje już brytyjskiej monarchii. Mężczyzna nie jest również autorytetem w kwestii szczepień. Z tego powodu, niektórzy nie kryli niesmaku. „Pan książę do wynajęcia”, „Ale obniżył poziom. Maskara”, „Co za kariera- od księcia do konferansjera.”, „Już tak nisko upadł ze niżej nie można”, „To straszne i żałosne!” , „Wstyd i kompromitacja” – grzmią internauci.

Źródło: Pudelek

  1. Ponad 1300 interwencji w całym kraju. Wiosenna pogoda nie rozpieszcza
  2. Zaskakujące wyznanie Jolanty Kwaśniewskiej. To dlatego nadal żyje z mężem
  3. Pierwszy taki bank w Polsce. Czeka nas rewolucja na rynku finansowym

Zobacz również: