Jolanta Kwaśniewska
Foto: YouTube

Jolanta Kwaśniewska ujawniła z jakiego powodu nadal jest ze swoim mężem. Trzeba przyznać, że szczere wyznanie żony Aleksandra Kwaśniewskiego może zaskoczyć niejedną osobę. 

Jolanta Kwaśniewska nie miała łatwo

Z pewnością, życie z mężczyzną, który niemal od zawsze był zaangażowany w politykę nie mogło należeć do najłatwiejszych. Niewątpliwie może to potwierdzić Jolanta Kwaśniewska. W jednym z wywiadów była pierwsza dama przyznała, że w pewnym momencie dom i wychowanie córki Oli znalazło się wyłącznie na jej głowie. „Pamiętam, że gdy mąż wszedł w politykę, zaczęłam nagle odpowiadać znajomym: Nie, nie przyjdziemy, Olka nie będzie. Męża właściwie cały czas nie było w domu. Uważałam, że muszę dzielić się nim w imię – jak bardzo górnolotnie by to zabrzmiało – dobra kraju.” – wspomina była prezydentowa.

Mimo powyższych trudności Kwaśniewscy są razem od ponad 40 lat. Jaka więc jest recepta na tak długie życie w związku małżeńskim? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła sama Jolanta Kwaśniewska. Trzeba przyznać, iż jej wyznanie jest dość zaskakujące.

Jolanta Kwaśniewska ujawniła, iż w utrzymaniu związku pomogły i nadal pomagają prezenty. Była pierwsza dama wyjaśniła dziennikarzom, iż uwielbia, kiedy mąż wręcza jej upominki. Przy czym, jak zaznacza kobieta, mogą to być nawet drobne podarunki. Ku zaskoczeniu niejednej osoby, Kwaśniewska wspomina również o tym, iż jej ukochany małżonek czasem podaje jej śniadanie do łóżka.

Warto podkreślić, iż Aleksander Kwaśniewski ma takie same poglądy jak jego małżonka. „Małżeństwo to ziemia, którą można zostawić odłogiem albo uprawiać przez małe gesty. Lubię obdarowywać żonę kwiatami. Studentom zawsze tłumaczę, że kwiaty trzeba przynosić dziewczynom bez okazji, bo jak przynosi się tylko z okazji, to zawsze się o jakiejś zapomni, a gdy zdarzy się przynieść bez okazji, to będzie podejrzane.” – tłumaczy były prezydent.

Patrząc na małżeństwo Kwaśniewskich, trzeba przyznać, iż w ich słowach musi być sporo prawdy. W końcu Jolanta i Aleksander są razem od czasów studiów. Ona była studentką trzeciego roku prawa i administracji. On kończył wówczas swoją edukację akademicką.

Źródło: Pomponik, Newsweek

  1. Pierwszy taki bank w Polsce. Czeka nas rewolucja na rynku finansowym
  2. Bronisław Komorowski powraca do polityki? Zaskakujące rewelacje prasy
  3. Zginęła służąca w OSP kobieta. Była w dziewiątym miesiącu ciąży

Zobacz również: