foto: Waclaw Klag /Reporter

Zmarł Bronisław Cieślak. Aktor znany przede wszystkim z roli porucznika Borewicza z „07 zgłoś się” miał 77 lat. Od dwóch lat zmagał się on z chorobą nowotworową.

Bronisław Cieślak pochodził z Krakowa. Urodził się w 1943 roku. Cieślak prócz tego, że był aktorem był również dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Współpracował m.in. z Polskim Radiem i Telewizją Polską.

W latach 70. rozpoczął on zaś karierę aktorską, debiutując w serialu „Znaki szczególne”. Największą jednak popularność przyniosła mu rola porucznika Stanisława Borewicza w „07 zgłoś się”. Od lat był związany z produkcją stacji Polsat „Malanowski i Partnerzy”, gdzie grał tytułowego Malanowskiego.

Bronisław Cieślak związał się też przez pewien okres z polityką. W roku 1997 oraz 2001 został on wybrany do Sejmu z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pełnił również rolę rzecznika prasowego klubu SLD.

Informacje o śmierci aktora przekazała stacja Polsat. Tę informację także potwierdziła żona aktora Anna w kontakcie z PAP. Bronisław Cieślak od 2018 roku zmagała się z chorobą nowotworową, choć podobno miał już pokonać chorobę.

źródło: RFM24, wp.pl

NIE PRZEGAP:
  1. Monika Richardson wspierała finansowo byłego męża. Szokujące na co Zbigniew Zamachowski przeznaczał pieniądze od żony
  2. Krzysztof Krawczyk będzie upamiętniony przez Łódź. Muzyk dostanie swój…
  3. Zmarł Michael Collins. Członek misji kosmicznej Apollo 11 odszedł w wieku 90 lat

Zobacz również: