zastrzyk

Chyba nikt z nas nie przepada za zastrzykami. Są bolesne, często zostawiają niezbyt estetyczne siniaki. Poza tym, są osoby, które panicznie boją się igły. Na szczęście polscy naukowcy opracowali sposób dzięki któremu można uniknąć kłucia. Oto szczegóły nowatorskiego rozwiązania.

Nieprzyjemny zastrzyk został zastąpiony plastrem

Zacznijmy od tego, iż rozwiązanie, które pozwala uniknąć robienia zastrzyków nazywa się transdermalnym systemem terapeutycznym. Dzięki tej technologii, leki wnikają do organizmu chorego przez skórę. Co ciekawe, nowatorski system jest w stanie zastąpić nie tylko zastrzyki, ale także czopki oraz kapsułki.

Warto wspomnieć, iż system stworzyli pracownicy wrocławskiej spółki Biotts. Niewątpliwie szefowie firmy zdają sobie sprawę z wagi tego osiągnięcia. Okazuje się bowiem, że transdermalny system terapeutyczny może znaleźć zastosowanie również w leczeniu koronawirusa. „Przyjmowanie leków jest uciążliwe. Trzeba o nich pamiętać, a zastrzyki są bolesne i dla dziecka, i dla dorosłego. Podawanie farmaceutyków w formie plastra, maści, żelu lub kremu, które uwalniają substancję czynną przez kilka dni, to idealne rozwiązanie dla rodziców, podających leki swoim pociechom, dla chorych np. na cukrzycę. Nie wykluczamy, że szybsze i nieinwazyjne podawanie szczepionek, np. na COVID-19, będzie również możliwe z naszym systemem.”, „Dzięki naszej technologii nie tylko obniżymy koszty leczenia i szczepień, ale zwiększymy komfort życia milionów pacjentów. Naszym celem jest przyszłość bez tabletek i zastrzyków.” – wyjaśnia jeden z założycieli Biotts.

Technologia opracowana przez wrocławskich naukowców może pomóc przy różnorakich problemach zdrowotnych. Co ciekawe, za pomocą jednego plastra, czy kremu można dostarczyć do organizmu pacjenta kilka substancji czynnych jednocześnie. Zatem takie rozwiązanie umożliwia podawanie leków wieloskładnikowych.

Co sądzicie o wynalazku firmy Biotts? Uważacie, że taki system ma szansę przyjąć się w naszym kraju? A może Waszym zdaniem najlepsze są stare, sprawdzone sposoby takie jak robienie zastrzyków? Czekamy na Wasze opinie.

Źródło: money.pl

  1. Przerażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Najbliższe miesiące nie będą dla nas łaskawe
  2. Krzysztof Krawczyk będzie upamiętniony przez Łódź. Muzyk dostanie swój…
  3. Dostałeś wiadomość od PGE? Uważaj, to może być próba wyłudzenia pieniędzy

Zobacz również: