PSL o szczepieniu
fot. Obrady Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Z pewnością szczepienie na COVID-19 to w tej chwili jeden z najgorętszych tematów w naszym kraju. Do dyskusji włączyło się również PSL. Partia pod przewodnictwem Władysława Kosiniaka-Kamysza wpadła na pewien pomysł. Trzeba przyznać, iż propozycja ludowców brzmi dość rozsądnie.

PSL chce zmiany przepisów

Prawdopodobnie to co proponują ludowcy, spodoba się większości Polaków, którzy mają zamiar zaszczepić się przeciwko COVID-19. Jak słusznie zauważył Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, obecnie niejednokrotnie zdarza się, iż punkt szczepień znajduje się daleko od naszego miasta, a godzina szczepienia wypada akurat wtedy, kiedy powinniśmy być w pracy.

Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza niedogodności te sprawiają, iż pracownik czasem musi brać wolny dzień w pracy, aby móc udać się na szczepienie. Z tego powodu, ludowcy proponują konkretne rozwiązanie, które ma pomóc tym, którzy chcą się zaszczepić. Jednocześnie, propozycja partii opozycyjnej ma zachęcić Polaków do szczepienia. „Więc w dzisiaj obowiązujących przepisach pracownik musi skorzystać np. z urlopu, by móc jechać na szczepienie. To nie zachęca wielu, a związkowcy stawiają się tutaj – i my ich popieramy – za pracownikami, żeby mogli skorzystać z dnia wolnego.” – postuluje lider PSL.

Warto zauważyć, iż jak sugeruje prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, pomysł wprowadzenia dnia wolnego przeznaczonego na szczepienie, zostało ciepło przyjęte nie tylko przez związki zawodowe, ale i przez samych pracodawców.

Partia opozycyjna apeluje do rządzących

Czy pomysł PSL ma szansę na realizację? Oczywiście wiele zależy od obozu rządzącego, która ma w tej chwili większość w sejmie. Sam lider ludowców stwierdził, iż jego partia nie będzie póki co tworzyć żadnego projektu ustawy. Kosiniak-Kamysz uważa bowiem, że PIS ma swoich legislatorów, którzy mogą taką ustawę przygotować. „Jeżeli nie wywiążą się z tego obowiązku, nie będą chcieli o tym rozmawiać, to oczywiście my damy przedłożenie swoje. Ale wolałbym, żeby to przebiegło normalnie, że jest nasz pomysł, rząd to realizuje i wzajemnie możemy powiedzieć, że coś takiego się udało.” – wyjaśnił prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Co sądzicie o pomyśle przedstawionym przez PSL? Uważacie, że warto wprowadzić takie rozwiązanie do naszego prawa?

Źródło: PAP, Business Insider

  1. Wałęsa dostał niespodziewaną propozycję pracy. Były prezydent zareagował… śmiechem
  2. Indie: padł światowy rekord zakażeń. Władze stanowe oskarżają sąsiadów
  3. Leszno: uderzył kobietę w sklepie, usłyszał już zarzuty. A poszło o maseczkę

Zobacz również: