źródło: Twitter

Jak informuje oficer prasowa KMP w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka mężczyzn, który zainicjował bójkę w markecie usłyszał już zarzuty. Nagranie z monitoringu kamery, która zarejestrowała całe wydarzenie trafił do sieci. Kobieta, którą uderzył mężczyzna miała zwrócić uwagę za brak maseczki.

Do incydentu doszło 10 kwietnia w Lesznie, a dokładnie w markecie Kaufland. W ten weekend tę sprawę szybko nagłośniły media. Jak wspomnieliśmy również udostępniono nagranie z tej sytuacji w sieci, m.in. znalazło się również na Twitterze.

Leszno: jak doszło do incydentu?

Jak pokazuje nagranie z monitoringu mężczyzna uderzył kobietę naprawdę mocno. Do zdarzenia doszło, kiedy stali przy kasie. Po uderzeniu kobieta osunęła się na ziemię, zaś reszta osób wokół musiała się odsunąć. Jak wynika z medialnych informacji, ale i z samego twitta, że kobieta miała zwrócić mężczyźnie uwagę, ponieważ nie miał on maseczki. I w tym momencie doszło do konfliktu, który zakończył się właśnie wdaniem się mężczyzny w bójkę.

Mężczyznę przesłuchano i dostał już zarzuty

„Mężczyzna został już przesłuchany przez policjantów; to 48-letni mieszkaniec Leszna. Zostały mu ogłoszone łącznie trzy zarzuty popełnienie przestępstw: znieważenia klientki sklepu słowami wulgarnymi, naruszenia jej nietykalności cielesnej poprzez uderzenie jej otwartą ręką w tył głowy, oraz spowodowanie lekkiego uszkodzenia ciała poprzez uderzenie tej kobiety pięścią w twarz” – powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka podczas rozmowy z PAP.

Mężczyzna miał już usłyszeć zarzuty. Dokładnie jest ich 3, a w tym między innymi znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej. Asp. szt. Monika Żymełka podkreśla, że wszystkich tych czynów 48-latek „dopuścił się w charakterze chuligańskim, czyli działając publicznie, z błahego powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego”.

Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Oskarżony po przesłuchaniu trafił do leszczyńskiej prokuratury. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Co więcej mężczyzna został ukarany mandatem karnym za brak maseczki w markecie.

Zobacz również: