książę filip pogrzeb
pogrzeb Księcia Filipa

W sobotę odbyły się uroczystości pogrzebowe Księcia Filipa. Ze względu na sytuację pandemiczną, w ostatnim pożegnaniu wzięło udział zaledwie 30 osób. Książę Filip spoczął w królewskiej krypcie na zamku w Windsorze. Podczas transmitowania uroczystości pogrzebowych, uwagę widzów przykuła jedna rzecz. W Internecie lawinowo rosły plotki na temat tego, co znajdowało się na ulubionym powozie Księcia Filipa. Wszystko wyjaśnili dziennikarze BBC.

O tej rzeczy mówią wszyscy. Już wiadomo, co znajdowało się na ulubionym powozie Księcia Filipa

Uroczystości pogrzebowe Księcia Filipa transmitowane były na cały świat. W pewnym momencie czujne oko kamery dostrzegło dość niejednoznaczny przedmiot na ulubionym powozie Księcia Filipa, który podążał w kondukcie pogrzebowym. Kamery zatrzymały się na widoku czerwonego pudełeczka na dłuższą chwilę, a to już sprawiło, że lawinowo zaczęły rosnąć plotki o tym, co tam się znajduje. Najpierw spójrzcie na zdjęcie, a poniżej wyjaśniamy całą „zagadkę”.

Tajemniczy przedmiot na pogrzebie Księcia Filipa, fot. o2.pl

Pogrzeb Księcia Filipa miał charakter symboliczny, nie tylko ze względu na to, że ze względów pandemicznych uczestniczyło w nim tylko 30 osób. Jednak też ze względu na wiele ulubionych rzeczy Księcia Filipa, które pojawiły się podczas uroczystości pogrzebowych. Mowa tutaj chociażby o ulubionym powozie czy czerwonym pudełeczku, które miało szczególnie symboliczny wyraz. Co to było?

Całą zagadkę wyjaśnili dziennikarze BBC. Okazało się, że w towarzystwie prywatnych rzeczy Księcia Filipa, jak kapelusz, rękawiczki, szal znajdowało się właśnie przezroczyste pudełko z czerwoną pokrywką. To bardzo osobisty przedmiot, w którym Książe Filip przechowywał kostki cukru. Następnie częstował nimi swoje ulubione kucyki po przejażdżce.

źródło: o2.pl, BBC, mat. prasowe

  1. Monika Zamachowska zdradza kulisy rozstania z mężem. O tym nie miał pojęcia nikt
  2. Wzruszający apel Ewy Krawczyk. „Błagam cię, daj nam spokój”
  3. Tak mieszka Hanna Lis. Gwiazda pokazała swoje luksusowe gniazdko

Zobacz również: