Władimir Putin

Doskonale wiemy o gromadzących się rosyjskich wojskach przy granicy z Ukrainą. Wszyscy zastanawiają się czy Władimir Putin pręży tylko muskuły czy jednak szykuje się do kolejnej interwencji zbrojnej. Nowe fakty są jeszcze bardziej niepokojące. Okazuje się, że do konfliktu wkrótce może dołączyć kolejny kraj, a niektórzy twierdzą, że już to się dzieje. Zobacz szczegóły.

Putin zaatakuje Ukrainę? Kolejny kraj dołącza do konfliktu

Jeszcze rano wydawało się, że sytuacją pomiędzy Rosją i Ukrainą może zostać załagodzona. Wszystko poprzez propozycję, którą wystosował prezydent Stanów Zjednoczonych. „Amerykański prezydent Joe Biden zaproponował prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi doprowadzenie do dwustronnego szczytu na neutralnym gruncie. Przywódcy rozmawiali telefonicznie nt. sytuacji Ukrainy, przy której granicy Moskwa gromadzi znaczne oddziały wojsk.” – donosiło RMF FM. Teraz jednak okazuje się, że niekoniecznie. Nowe informacje w sprawie są przerażające. Ukraińcy drżą o swoje bezpieczeństwo.

„Niepokój wokół sytuacji na Ukrainie nie maleje. Wciąż istnieje poważne zagrożenie eskalacji konfliktu ukraińsko-rosyjskiego. Tymczasem wpływowy amerykańskich think-tank, Atlantic Council, sygnalizuje, że przeciwko naszym wschodnim sąsiadom otwiera się jeszcze jeden front.” – donosi niespodziewanie o2.pl. Okazuje się, że oprócz Rosji, wojska przy granicy z Ukrainą formuje także… Białoruś.

„Rządzony przez Aleksandra Łukaszenkę kraj ma rozmieszczać wojska na południu, przy granicy z Ukrainą właśnie. Dzieje się to co najmniej od początku kwietnia, a działania białoruskiej armii obserwuje niemiecki dziennikarz Julian Ropcke.” – czytamy. Niewykluczone więc, że mimo wszelkich, wcześniejszych zapewnień ekspertów, że otwarty konflikt, pomiędzy Rosją a Ukrainą jest mało prawdopodobny, stanie się zupełnie inaczej. Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawił się trzeci gracz, a więc Białoruś, która nie ma wątpliwości, że w razie potrzeby, będzie realizować rosyjskie interesy.

źródło: o2.pl, mat. prasowe, RMF FM

  1. Bliscy Krzysztofa Krawczyka obrzucają się błotem po jego śmierci. Padły szokujące słowa
  2. Dramat na ulicy polskiego miasta. Mężczyzna zaczepił dziewczynkę, później stało się coś strasznego
  3. Norbi ostro krytykowany. Chodzi o jego ubiór na pogrzebie Krawczyka (FOTO)

Zobacz również: