Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Z pewnością ta wiadomość nie ucieszy fanów sportu na całym świecie. Igrzyska Olimpijskie w Tokio mogą zostać kolejny raz przełożone na inny termin. Głos w tym temacie zabrał nawet przedstawiciel japońskich władz.

Igrzyska Olimpijskie poważnie zagrożone

Niewątpliwie Olimpiada to jedno z najpopularniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Prawdopodobnie dlatego że odbywa się co cztery lata, jest niecierpliwie wyczekiwana zarówno przez sportowców, jak i kibiców. Niestety, ciągle czekamy na rozegranie 32. Letnich Igrzysk Olimpijskich, które pierwotnie miały odbyć się w ubiegłym roku.

Jak nie trudno odgadnąć, powodem przełożenia Olimpiady była pandemia COVID-19. Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach oraz premier Japonii Shinzō Abe ustalili, iż wydarzenie odbędzie się latem 2021 roku. Z kolei Międzynarodowy Komitet Olimpijski postanowił, że Igrzyska Olimpijskie zostaną rozegrane w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021roku.

Niestety, z Japonii dochodzą niebyt optymistyczne wieści. Wygląda na to, że również powyższy termin także jest niepewny. Przedstawiciel rządzącej w kraju kwitnącej wiśni Partii Liberalno-Demokratycznej Toshihiro Nikai wyznał, że Igrzyska Olimpijskie mogą nie dojść do skutku na przełomie lipca i sierpnia. Wszystko zależy od aktualnej sytuacji pandemicznej w Japonii. „Jaki jest sens przeprowadzenia igrzysk, jeśli przyczynią się do rozprzestrzeniania choroby? Jeśli ich organizacja będzie niemożliwa, to powinny zostać odwołane. W pewnym momencie będziemy musieli podjąć decyzję.” – zasugerował japoński polityk.

Zatem przypatrzmy się jak w tej chwili kształtuje się liczba zachorowań w kraju, który jest gospodarzem Olimpiady. Niestety, podobnie jak na całym świecie, liczba zakażonych COVID-19 wzrasta. Z tego powodu władze Tokio zaostrzyły obowiązujące do tej pory obostrzenia. Czy do wakacji sytuacja ulegnie poprawie? Tego chyba w tej chwili nie wie nikt.

Na koniec warto wspomnieć kilka słów o podejściu Azjatów. Wyniki ankiety przeprowadzonej przez agencję Kyodo wskazują, iż 39,2% osób jest za odwołaniem sportowej imprezy czterolecia. Z kolei niecałe 33% respondentów opowiada się za kolejnym przełożeniem daty Olimpiady.

A Wy co sądzicie na ten temat? Igrzyska Olimpijskie powinny odbyć się w wyznaczonym terminie bez względu na sytuację pandemiczną w Japonii? Czy też powinno się je odwołać lub przełożyć?

Źródło: Super Express

  1. Protest przed kościołem. Na miejscu 200 policjantów i helikopter
  2. Prof. Gut krytycznie o planach rządu. „Nie widzę szans”
  3. Dramat na ulicy polskiego miasta. Mężczyzna zaczepił dziewczynkę, później stało się coś strasznego

Zobacz również: