Konferencja prasowa z dnia 14.04.2021

Dzisiaj według danych MZ wykryto 21 283 potwierdzonych przypadków, zaś 803 osoby zmarły. Minister Adam Niedzielski podkreśla, że są to dane zniekształcone przez okres świąteczny. Stąd też MZ sugeruje się dłuższą perspektywą, która zdaniem ministra zdrowia jest malejąca.

Niedzielski podkreśla, iż podjęte decyzje mają na celu zmniejszenie obciążenia na polskie szpitale. Według danych MZ zajętych jest obecnie ponad 33 tys. łóżek, pod respiratorem zaś znajduje się 3457 pacjentów.

Adam Niedzielski: jakie zmiany na dzisiejszej konferencji?

Jednym z najważniejszych punktów tej konferencji prasowej było informacja o przywróceniu działalności żłobków i przedszkoli. Jak podał minister Niedzielski od poniedziałku (19.04) dzieci powrócą do placówek. Jeśli jednak chodzi o szumne wypowiedzi ws. powrotu do szkół klas 1-3, to na nich się skończyło. Szkoły dla wszystkich klas są zamknięte.

Niedzielski otwiera sport, ale tylko na świeżym powietrzu. Otwarto zatem wszystkie obiekty sportowe mające charakter otwarty. Minister podaje jednak jeden warunek; na takich obiektach będzie obowiązywało ograniczenie do 25 osób.

Wszystkie pozostałe restrykcje pozostają i będę obowiązywać przez kolejne 2 tygodnie, tj. do 25 kwietnia. Nieco inna sytuacja maluje się dla branży hotelarskiej, bowiem minister zapowiedział, iż wszelkie hotele i  obiekty noclegowe będą zamknięte aż do 3 maja.

  1. Szczepionki Johnson&Johnson wstrzymane w kolejnym kraju. W środę rano decyzja Unii Europejskiej
  2. Od 19 kwietnia zmiany w obostrzeniach. Wyciekły informacje ze spotkania Rady Medycznej
  3. Co zrobi rząd? Kolejna szczepionka wycofywana z obrotu
  4. Wielka Brytania luzuje obostrzenia. Brytyjczycy osiągnęli odporność zbiorową?
  5. Ostrzeżenie GIF. Fałszywe leki i szczepionki przeciw COVID-19 wciąż powszechne

Zobacz również: