Książę Filip BBC

Przedwczoraj w wieku 99 lat zmarł Książę Filip. Nie było praktycznie kraju na świecie a także gazety czy portalu internetowego, które by się o tym nie rozpisywały. Do skandalu doszło jednak na samych Wyspach Brytyjskich. Nagranie wideo, które publikujemy na końcu naszego artykułu, w błyskawicznym tempie obiegło cały świat.

Okazali brak szacunku dla śmierci Księcia Filipa

O stanie zdrowia Księcia Filipa mówiło się już w połowie lutego, kiedy to trafił do szpitala. Wówczas Pałac Buckingham nabrał wody w usta i przekazywał tylko szczątkowe informacje. Jak się jednak później okazało, Książę Filip przeszedł operację, ale udało mu się wyjść ze szpitala. Niestety nie nacieszył się zbyt długo. 9 kwietnia przekazano tragiczne wieści o śmierci męża Królowej Elżbiety II. Pisaliśmy o tym w szczegółach w naszym tekście.

Teraz jednak okazuje się, że nie wszyscy na Wyspach Brytyjskich do informacji o śmierci Księcia Filipa podeszli z należytym szacunkiem. Do skandalicznej, zdaniem mediów oraz wielu Brytyjczyków, sytuacji doszło przed meczem Scottish Premiership, pomiędzy Celticiem Glasgow, a Livingston. Przed spotkaniem działacze, sztab szkoleniowy oraz piłkarze obu drużyn postanowili uczcić śmierć Księcia Filipa minutą ciszy. Niestety, ale to, co wydarzyło się chwilę później, ciężko jakkolwiek wytłumaczyć.

Fani Celticu Glasgow, którzy co prawda nie znajdowali się na stadionie (ze względu na pandemiczne obostrzenia), ale pod jego bramami, postanowili w trakcie minuty ciszy odpalić fajerwerki i zagłuszyć ten podniosły moment. Nie wiadomo, co nimi kierowało, ale sytuację trudno określić inaczej, niż mianem skandalicznej. Dziś są na ustach wszystkich na świecie i w ich kierunku padają słowa, których nie wypada cytować. Całą sytuację możecie zobaczyć na poniższym filmie.

„Hańba”, „Ciężko to wytłumaczyć”, „Kibice Celticu kolejny raz dali pokaz chamstwa” – czytamy w niektórych komentarzach.

 

  1. Pogoda zaskoczy. Nagły atak zimy i śnieżyce nad Polską. Wiadomo kiedy
  2. Nie żyje uczestnik „Sanatorium Miłości”. Wzruszająca reakcja Marty Manowskiej
  3. Jackowski ostrzega seniorów. Mówi o polskim mieście i wielu zgonach. Nie chodzi o COVID-19

Zobacz również: