pogoda

Na przeważającym obszarze Polski możemy być dziś zaskoczeni wyjątkowo pogodną niedzielą. Jak się jednak okazuje, taka wiosenna aura nie potrwa zbyt długo. Synoptycy przewidują nawet, że nad Polskę nadciągną… śnieżyce. Kiedy spodziewany jest atak zimy i czy wraz z nim przyjdą także mrozy? Sprawdź szczegóły w naszym tekście.

Synoptycy nie mają dobrych wieści w sprawie nadchodzącej pogody

Specjaliści z serwisu fanipogody.pl przyjrzeli się pogodzie na przyszły tydzień. I z prognoz jasno wynika, że po stosunkowo pogodnym weekendzie, czeka nas załamanie pogody. Mowa między innymi o śnieżycach.

„Tym razem nie będzie za niego odpowiadać żadna „bestia” z północy czy wschodu, lecz niż genueński, który utworzy się na północy Włoch.” – donosi Wirtualna Polska, która przyjrzała się prognozom wskazanych przez nas synoptyków.

Ataku zimy możemy spodziewać się już w najbliższy wtorek. „Ciepło znad Polski przesunie się na wschód. Do naszego kraju dotrze zaś strefa opadów z północnego zachodu kontynentu.” – czytamy. Co to oznacza? „Za tę nagłą zmianę pogody odpowiadać będzie niż genueński, który utworzył się w piątek na północy Włoch. Towarzyszy mu strefa silnych opadów, które wkroczą do południowo-zachodniej Polski już w poniedziałek.” – możemy wyczytać.

Nie dość, że nagle spadnie temperatura to także, spodziewane są intensywne śnieżyce. Według synoptyków na niektórych obszarach Polski w ciągu godziny może spaść nawet kilka centymetrów śniegu. To dość rzadko spodziewane zjawisko w połowie kwietnia, kiedy w kalendarzach już dawno wybiła wiosna.

„Początkowo śnieżyć będzie tylko na południu kraju, ale we wtorek i środę strefa opadów rozszerzy się na cały kraj.” – czytamy o nadchodzącej pogodzie. „W czwartek śnieżyce przesuną się na wschodnią granice Polski. Niestety, ośrodek wyżowy znad Skandynawii zablokuje dalszą wędrówkę strefy opadów na północny wschód. Pozostaną one więc z nami jeszcze w piątek.” – czytamy, że śnieżyce będą towarzyszyły nam niemal cały tydzień.

A co z temperaturą? „Na szczęście, jak wynika z prognoz, opadom śniegu nie będzie towarzyszył mróz. W ciągu dnia termometry będą wskazywać od 0 st. C do 6 st. C. W nocy musimy jednak liczyć się z przymrozkami.” – donosi Wirtualna Polska, analizując prognozy.

Atak zimy utrzymać ma się do soboty. Wówczas nastąpi poprawa pogody – na tą z gatunku wiosennej.

źródło: Wirtualna Polska, fanipogody.pl

  1. Fakty TVN emitują mocny materiał o Smoleńsku. W internecie rozpętała się burza
  2. Wsparcie seniorów, rodzin i darmowe leki. Prasa dotarła do planu Kaczyńskiego
  3. Jackowski ostrzega seniorów. Mówi o polskim mieście i wielu zgonach. Nie chodzi o COVID-19

Zobacz również: