Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński, fot. Prawo i Sprawiedliwość

Od wielu tygodni trwa dyskusja nad „Nowym Ładem”, który ma zostać zaproponowany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości by Polakom żyło się lepiej. Okazuje się, że Jarosław Kaczyński ma już konkretne plany. Dotarł do nich Dziennik Gazeta Prawna. Wygląda na to, że PiS mocno postawi na kolejne wsparcie seniorów, rodzin oraz darmowe leki dla kolejnej grupy wiekowej. Czy to się powiedzie? 

Prawo i Sprawiedliwość szykuje kolejne wsparcie dla Polaków. Znamy już szczegóły

Najnowszej publikacji Dziennika Gazeta Prawna przyjrzał się portal niezalezna.pl. Krok po kroku przeanalizował, jakie wsparcie szykuje Prawo i Sprawiedliwość w ramach „Nowego Ładu”. Trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński i politycy PiS mają odważne plany.

„Wsparcie dla klasy średniej przy zakupie mieszkania, programy aktywizujące dla seniorów czy darmowe i powszechne badania prenatalne.” – wymienia część założeń „Nowego Ładu” Dziennik Gazeta Prawna. Kolejne osoby mogą załapać się także na darmowe leki. Poniżej publikujemy wszystkie szczegóły.

Po pierwsze, zdaniem DGP, jednym z filarów, na których Prawo i Sprawiedliwość chce oprzeć „Nowy Ład” jest pomoc młodym rodzinom. W jaki sposób? Poprzez zwiększenie dostępu do mieszkań. „Rozważane jest uruchomienie programu, który pozwoli zaciągnąć kredyt mieszkaniowy nawet bez wkładu własnego.” – przytacza Dziennik Gazeta Prawna. W ten oto sposób wkład własny lub dofinansowanie mogłoby zostać zagwarantowane przez rząd.

To jednak wciąż nie wszystko. Jarosław Kaczyński chce przeforsować także projekt darmowych leków, już nie tylko dla 75+, ale także dla osób 60+, które obejmowałaby przynajmniej część leków.

„Projekt Nowego Ładu przewiduje też programy osłonowo-zdrowotne dla rodzin. Chodzi np. o dostęp do diagnostyki prenatalnej dla wszystkich kobiet w ciąży i darmową szczepionkę przeciw HPV. – czytamy w portalu niezalezna.pl, który tak, jak wspominaliśmy, przyjrzał się publikacji Dziennika Gazeta Prawna.

Zaskakujący jest za to ostatni scenariusz. „Umożliwienie osobom w wieku 55+ zmniejszenia wymiaru pracy – tak, by nie musiały wybierać pomiędzy pracą na pełny etat a przejściem na emeryturę.” – czytamy.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna, niezalezna.pl

  1. Nowe doniesienia o AstraZenece. Europejska Agencja Leków wydała kolejny komunikat
  2. Co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku? Włoscy eksperci zaszokowali świat
  3. Burza na antenie Polsat News. Polityk wykrzyczał „J***ć PiS”. Mamy nagranie

Zobacz również: